Trwa ładowanie...
dn5hilx

Robert Gaweł kuratorem oświaty. Były senator PiS krytykował LGBT

Robert Gaweł został wielkopolskim kuratorem oświaty. Były senator PiS budzi wiele kontrowersji. "Niech nas pocałują w tyłek" - tymi słowami mówił o społeczności LGBT w Polsce. Już zaczyna się zbiórka podpisów o jego odwołanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Gaweł nowym wielkopolskim kuratorem oświaty. W przeszłości ostro krytykował LGBT
Robert Gaweł nowym wielkopolskim kuratorem oświaty. W przeszłości ostro krytykował LGBT (Facebook.com, Fot: Robert Gaweł)
dn5hilx

Robert Gaweł, były senator PiS, uzyskał akceptację Dariusza Piontkowskiego na stanowisko wielkopolskiego kuratora oświaty. Posadę tę obejmie po Elżbiecie Leszczyńskiej, która w połowie lipca odeszła na emeryturę.

Robert Gaweł wielkopolskim kuratorem oświaty. Ostro krytykował LGBT

Nowe stanowisko dla byłego senatora może budzić wiele kontrowersji. Temu, by Robert Gaweł pełnił funkcję kuratora oświaty, przeciwne są m.in. poznańskie struktury opozycji.

dn5hilx

"To pan, który swego czasu mówił, że LGBT ze swoimi postulatami 'mogą go pocałować w tyłek'. Dziś, podczas inauguracyjnej konferencji prasowej, już jako kurator powiedział, że: 'oddziela LGBT od homoseksualistów i że są to dwie różne rzeczy'" - napisał na Facebooku Bartłomiej Ignaszewski, poznański radny i wiceprezes poznańskiej Nowoczesnej.

Zbigniew Ziobro kupuje sobie poparcie Radia Maryja? "Nikt nie bierze pieniędzy do kieszeni"

Robert Gaweł nowym kuratorem oświaty. Opozycja żąda jego odwołania

Chodzi o wypowiedź z 2019 roku, gdy Robert Gaweł podczas spotkania wyborczego we Wrześni krytycznie wyraził się na temat postulatów społeczności LGBT. "Mianem europejskości ma być to, czy będą w Polsce związki partnerskie, a może kiedyś adopcje dzieci. Niech nas pocałują w tyłek! W Polsce żadna mniejszość nie może mieć specjalnych przywilejów" - mówił były senator.

dn5hilx

Poznańska Nowoczesna zapowiada akcję #nienaszkurator, która rozpocznie się już w środę 23 września. "Nie akceptujemy tego, by tacy ludzie odpowiadali za edukację w naszym województwie. Będziemy zbierać podpisy za odwołaniem pana Gawła ze stanowiska" - napisał Ignaszewski.

Robert Gaweł wielkopolskim kuratorem oświaty. Przedstawił swoją wizję

Nowy wielkopolski kurator oświaty sprawy jeszcze nie skomentował. W rozmowie z TVP3 przedstawił za to jego wizję nauczania w regionie.

- Chciałbym patrzeć na wielkopolską oświatę przez pryzmat nadzoru, ale też nauczyciela, który chciałby jak najlepiej uczyć. Zależy mi również na tym, aby rodzice byli zadowoleni z jakości kształcenia - podkreślił Robert Gaweł.

dn5hilx

Robert Gaweł kuratorem oświaty. Był senatorem PiS

Robert Gaweł to wieloletni nauczyciel historii. Z samorządem związany jest od 2002 roku. Początkowo działał jako radny Gniezna, później jako radny powiatu gnieźnieńskiego.

W 2015 roku Robert Gaweł uzyskał mandat senatora. W IX kadencji reprezentował on Prawo i Sprawiedliwość. W kolejnych wyborach nie uzyskał reelekcji. Od lutego 2020 roku Robert Gaweł pełnił funkcję zastępcy dyrektora konińskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Źródło: TVP3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn5hilx

Podziel się opinią

Share
dn5hilx
dn5hilx
Więcej tematów