Trwa ładowanie...
d4dnuav

Robert Biedroń: opozycja chciała zrobić crème brûlée z cebuli

- Będzie taka formuła bloku lewicowego, żeby wyborcy to zrozumieli – przyznał w piątkowym wywiadzie w Radiowej Trójce Robert Biedroń. Lider Wiosny zapewnił, że zjednoczenie sił lewicowych przed jesiennymi wyborami jest odpowiedzią na potrzeby Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń głosuje podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego
Robert Biedroń głosuje podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego (East News, Fot: Jacek Domiński)
d4dnuav

Gość programu "Salon polityczny" zaznaczył już na początku rozmowy: – Lewica się jednoczy. Na pewno nie będzie formuły, w której gromadzimy się wokół jednej partii politycznej. To będzie historyczny moment, bo przez wiele lat nie potrafiliśmy się dogadać – przyznał Robert Biedroń.

Na pytanie o wkład własnego ugrupowania do tworzącego się bloku, były prezydent Słupska ocenił, że "Wiosna wniesie energię, świeżość i entuzjazm." - Będziemy rozmawiali o tym, jak przedstawić nasze programy, by uczynić z tego alternatywę dla PiS – podkreślił Robert Biedroń.

Biedroń: opozycja przypominała mizerię

- Nasze programy nie różnią się zbytnio, bo mają jeden wspólny mianownik – wartości. Zastanawiamy się jak je przedstawić w takiej formie, żeby ona była dzisiaj atrakcyjna dla wyborców i żeby w końcu była alternatywa dla PiS. Mam wrażenie, że przez długi czas na opozycji próbowano z cebuli zrobić crème brûlée. Udawano, że z tej mizerii da się coś zrobić, że da się połączyć – tak barwnych porównań użył rozmówca Beaty Michniewicz.

d4dnuav

Zobacz także: Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

Robert Biedroń odniósł się także do wcześniejszych prób jednoczenia ugrupowań lewicowych.

– Chcieliśmy budować szeroki front lewicowy, ale SLD wybrał Koalicję Obywatelską. Jeżeli uda nam się połączyć wyborców SLD i ludzi lewicy, i stworzyć szeroką ofertę lewicową, to będzie to szansa nie tylko na odsunięcie PiS od władzy, ale na nadanie nowego kształtu w polskiej polityce – przyznał gość Trójki.

d4dnuav

Biedroń: potrzebuję mandatu do pełnienia służby publicznej

Lider Wiosny odniósł się także do kwestii rezygnacji przez niego z mandatu do europarlamentu. – Nie zamierzam rezygnować z mandatu tak długo, jak będzie mi on potrzebny do wykonywania służby publicznej. Będę jednym z liderów polskiej lewicy do wyborów parlamentarnych. O listach jeszcze nie rozmawiamy, decyzje będziemy podejmowali w najbliższych dniach – zaznaczył Robert Biedroń.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Żródło: Program III Polskiego Radia

d4dnuav

Podziel się opinią

Share
d4dnuav
d4dnuav