Trwa ładowanie...
04-09-2014 13:44

"Rigoletto" Verdiego na inaugurację nowego sezonu Opery Wrocławskiej

"Rigoletto" Verdiego na dziedzińcu zamku Topacz będzie przedsmakiem nowego sezonu w Operze Wrocławskiej. Na widzów czeka w tym sezonie aż sześć premier.

"Rigoletto" Verdiego na inaugurację nowego sezonu Opery WrocławskiejŹródło: facebook.com/OperaWroclawska
d1qxl33
d1qxl33

Od 5 do 7 września na zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem miłośnicy opery będą mogli podziwiać jedno z najwybitniejszych dzieł Giuseppe Verdiego, "Rigoletto". Będzie to przedsmak nowego sezonu wrocławskiej Opery, który oficjalnie rozpocznie się 11 września bardzo nietypowo - baletami "Ognisty ptak" Strawińskiego oraz "Cudowny mandaryn" Beli Bartoka.

"Rigoletto" opowiada historię frywolnego księcia Mantui i jego zgorzkniałego błazna, tytułowego bohatera. Libretto opery, na podstawie dramatu Victora Hugo "Król się bawi", opracował Francesco Maria Piave. Z "Rigoletta" pochodzi znana aria o zmienności kobiety - "La donna e mobile".

Ewa Michnik, dyrektor Opery, twierdzi, że zamek Topacz jest idealnym miejscem na przedstawienie dzieła Verdiego. W tym sezonie w Ślęzie odbędzie się także inny spektakl operowy - "Latający Holender" Ryszarda Wagnera. Opera odbędzie się w parku sąsiadującym z zamkiem w maju 2015 r.

W tym sezonie miłośnicy opery zobaczą we Wrocławiu sześć premier. Poza wspomnianym "Rigolettem" i spektaklem baletowym, już w październiku będzie można zobaczyć "Anioły w Ameryce" Pétera Eötvösa. 12 października odbędzie się także prawykonanie "Pięciu śpiewów z klatki" - pieśni opartych na poezji Tadeusza Różewicza.

d1qxl33

13 grudnia po raz pierwszy na scenie Opery Wrocławskej zostanie odegrana komedia muzyczna Richarda Straussa "Kawaler srebrnej róży". Ostatnia w sezonie 2014/2015 premiera odbędzie się na początku lutego 2015 r. i będzie to "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego, oparty na słynnym poemacie Aleksandra Puszkina.

Megawidowisko operowe "Rigoletto" na zamku Topacz będzie odegrane trzykrotnie w dniach od 5 do 7 września. Start o godzinie 19:00. Bilety można nabyć w kasie Opery Wrocławskiej.

d1qxl33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qxl33
Więcej tematów