Trwa ładowanie...
d44yoc1
d44yoc1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Reporter "New York Timesa" zabity w Bagdadzie

Iracki reporter pracujący dla "New York Timesa", 23-letni Chalid Hassan został zastrzelony w Bagdadzie w drodze do pracy - poinformował amerykański dziennik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44yoc1

Dzień wcześniej w stolicy Iraku zginęli fotograf i kierowca pracujący dla agencji Reutera.

O śmierci Hassana wiadomo niewiele. "New York Times" dowiedział się jedynie, że został on zastrzelony w dzielnicy Saidija.

Policja iracka twierdzi, że winę za śmierć fotografa i kierowcy Reutera ponoszą siły amerykańskie; świadkowie mówią, że ludzie ci zginęli podczas ataku amerykańskiego śmigłowca. Amerykanie twierdzą natomiast, że fotograf i kierowca stali się przypadkowymi ofiarami walk między wojskami USA a rebeliantami.

d44yoc1

"Chalid był przedsiębiorczym i dzielnym członkiem naszego zespołu" - napisał szef bagdadzkiego biura "New York Timesa" John Burns, eksponując profesjonalizm, osobiste zaangażowanie, optymizm i poczucie humoru młodego reportera.

Według nowojorskiego Komitetu Obrony dziennikarzy, od inwazji w marcu 2003 roku w Iraku zginęło co najmniej 149 dziennikarzy i współpracowników mediów.

d44yoc1

Podziel się opinią

Share

d44yoc1

d44yoc1
Więcej tematów