Trwa ładowanie...
d3qf4w5

Renifery w Norwegii schroniły się w tunelu przed wysoką temperaturą

Na północnym wschodzie Norwegii zamknięto jedną z głównych autostrad, gdyż do pobliskiego tunelu wtargnęły renifery. Zwierzęta schroniły się tam przed wyjątkowo wysokimi temperaturami - podały lokalne media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renifery w Norwegii schroniły się w tunelu przed wysoką temperaturą
(PAP/EPA, Fot: Photoshot)
d3qf4w5

- Nasza załoga próbowała wygonić renifery z tunelu, ale to bez sensu - po kilku godzinach zwierzęta wracają - powiedział lokalnej gazecie "Finnmark Dagblad" szef służb drogowych Tor Inge Hellander.

W poniedziałek temperatura w regionie przekroczyła 22 stopnie Celsjusza i najpewniej nie spadnie do piątku. Tegoroczne lato jest jednym z najcieplejszych w historii Norwegii.

Aby dotrzeć do miasta Hammerfest, gdzie znajduje się jedyna w Europie instalacja do skraplania gazu ziemnego, kierowcy muszą korzystać z objazdu wokół mającego długość 2,3 km tunelu Stallogargo.

- Gdy jest gorąco, renifery wchodzą do tunelu, ale z doświadczenia wiemy, że opuszczają go, gdy się ochładza - powiedział Hellander. - Nie możemy kazać ludziom przez 24 godziny na dobę przeganiać renifery - dodał.

Wcześniej w okolicy tunelu było aż 29 stopni Celsjusza. Od połowy maja w regionie utrzymują się wyższe niż zwykle w tym czasie temperatury.

d3qf4w5

Podziel się opinią

Share
d3qf4w5
d3qf4w5
Więcej tematów