Trwa ładowanie...
d2atqbv
TVP

Renata Beger będzie kandydować w wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonej Lewicy?

- Na listach Zjednoczonej Lewicy jest miejsce dla wszystkich ludzi lewicowych - mówiła TVP Info Barbara Nowacka, współprzewodnicząca Twojego Ruchu. Nowacka odniosła się w ten sposób do informacji o możliwym powrocie Renaty Beger do polityki. Była posłanka Samoobrony miała otrzymać propozycję startu z list lewicowej koalicji.
Share
d2atqbv

Informację o tym, że Renata Beger dostała propozycję od działaczy SLD z Piły podała "Gazeta Wyborcza". Nowacka nie wyklucza obecności byłej posłanki Samoobrony na listach Zjednoczonej Lewicy. - Będziemy weryfikować, na ile to serce jest po lewej stronie - powiedziała Nowacka. - Musiałabym z nią porozmawiać, czy faktycznie chce - dodała.

Renata Beger była posłanką Sejmu IV i V kadencji w latach 2001-2007. W wyborach w 2001 r., otrzymawszy 10 877, głosów uzyskała mandat poselski z listy Samoobrony RP w okręgu pilskim. W wyborach w 2005 r., kandydując z czwartego miejsca listy Samoobrony RP, ponownie uzyskała mandat poselski liczbą 10 537 głosów.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. bez powodzenia ubiegała się o reelekcję (otrzymała 3619 głosów). W kwietniu 2008 r. odeszła z partii i wycofała się z działalności politycznej.

d2atqbv

Podziel się opinią

Share
d2atqbv
d2atqbv
Więcej tematów