Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Kim jest Michał Woś – nowy minister do spraw pomocy humanitarnej

Rekonstrukcja rządu dobiegła końca. Michał Woś został nowym ministrem do spraw pomocy humanitarnej. Na tym stanowisku zastąpił Beatę Kempe, która w majowych wyborach do europarlamentu została wybrana na europosła.

Share
Rekonstrukcja rządu. Kim jest Michał Woś – nowy minister do spraw pomocy humanitarnejŹródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d35lt6p

Rekonstrukcja rządu. Kim jest Michał Woś?

Michał Woś ma 28 lat. Jest samorządowcem ze śląska, który karierę polityczną związał z ministerstwem sprawiedliwości. Nowy minister do spraw pomocy humanitarnej jest prawnikiem. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracę w ministerstwie sprawiedliwości rozpoczął w listopadzie 2015 roku, kiedy to objął stanowisko doradcy Zbigniewa Ziobry. W swojej karierze Michał Woś był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a w 2017 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W związku z nowym stanowiskiem m.in. objął nadzór nad informatyzacją wymiaru sprawiedliwości, sprawami rodzinnymi i nieletnich oraz zakładami poprawczymi. W 2017 roku został członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Michał Woś – twórca rejestru pedofilów

Podczas prac nad Rejestrem sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce, Michał Woś zajmował się tworzeniem systemu teleinformatycznego.

d35lt6p

W latach 2017-2018 był wiceministrem sprawiedliwości. Stanowisko to stracił w marcu 2018 roku, kiedy to została ograniczona liczna wiceministrów. Po złożeniu dymisji został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości. Tę funkcję pełnił aż do objęcia stanowiska ministra do spraw pomocy humanitarnej.

W październiku 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku śląskiego. W listopadzie tego samego roku został członkiem zarządu województwa.

d35lt6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35lt6p
d35lt6p
Więcej tematów