Trwa ładowanie...

Reforma edukacji. Para prezydencka spotkała się z minister Anną Zalewską

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda rozmawiali z szefową MEN Anną Zalewską o reformie edukacji - poinformowano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. W spotkaniu wzięła też udział Małgorzata Sadurska. W Senacie trwają prace nad reformą zakładającą likwidację gimnazjów.

Share
Reforma edukacji. Para prezydencka spotkała się z minister Anną Zalewską
Źródło: Wirtualna Polska
d21rytf

Debata nad reformą oświatową trwała w Senacie do godz. 3 nad ranem. Po przerwie, minister edukacji odpowiadała na głosy senatorów, które padły w debacie nad reformą. Przekonywała, że polska szkoła po reformie będzie szkołą XXI wieku: wzmacniającą wychowanie, innowacyjną, przywracającą wolność nauczania, jednozmianową, z mniejszymi oddziałami.

d21rytf

Przeciwko reformie jest m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński zarzucał w czwartek, że reforma zniszczy 17 lat dorobku polskiej edukacji i jedyne, co pozostaje, to apel do prezydenta, by ustawy nie podpisywał.

Senackie komisje: Nauki, Edukacji i Sportu oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej w czwartek rekomendowały Senatowi przyjęcie rządowych ustaw reformujących system szkolny bez poprawek. O odrzucenie ustaw wnioskują senatorowie PO.

Zgodnie z przygotowanymi przez rząd ustawami: Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające prawo oświatowe zlikwidowane zostaną gimnazja, przywrócone będą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018.

d21rytf

Podziel się opinią

Share
d21rytf
d21rytf
Więcej tematów