Trwa ładowanie...
d2f9fnh

RCB ostrzega. Utonęły kolejne dwie osoby

Tylko w piątek w Polsce utonęły dwie osoby. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega i apeluje, by nad wodą zachować szczególną ostrożność.
Share
RCB: dwa kolejne utonięcia w Polsce. Jest apel o rozwagę (zdjęcie ilustracyjne)
RCB: dwa kolejne utonięcia w Polsce. Jest apel o rozwagę (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay
d2f9fnh

Kolejne dwie ofiary utonięć w Polsce - przekazało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia w całym kraju odnotowano 230 przypadków utonięć.

RCB: dwa utonięcia w piątek. Jest apel do wczasowiczów

Na Twitterze RCB pojawił się apel skierowany do osób, które wolny czas spędzają nad wodą. "Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - czytamy w komunikacie.

d2f9fnh

RCB przypomina również, by nie skakać do wody w miejscach, których się nie zna. Należy pamiętać też, by nie wskakiwać rozgrzanym do zimnej wody, a także nie odpływać za daleko od brzegu. Bezwzględnie trzeba też słuchać poleceń ratownika.

- Pływajmy w tych miejscach, które znamy, które są do tego wyznaczone i najlepiej tam, gdzie jest ratownik. To rzeczywiście bardzo zwiększa nasze bezpieczeństwo - apelowała w rozmowie z PAP, którą cytuje portal tvnmeteo.pl, Anna Adamkiewicz z RCB.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

RCB ostrzega przed upałami. Ostrzeżenia w 14 województwach

Ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dotyczą także fali upałów, która zbliża się do Polski. Ostrzeżenia II stopnia przed upałami obowiązują dla 14 województw.

d2f9fnh

By uniknąć skutków upałów, RCB zaleca unikanie wysiłku fizycznego, noszenie nakrycia głowy oraz przebywania w zamkniętych i klimatyzowanych pomieszczeniach. "Dodatkowo warto pomyśleć o luźnej i lekkiej odzieży, a w domu o zamknięciu i zasłonięciu okien, co zbije temperaturę" - czytamy w komunikacie na Twitterze.

RCB zaleca też odejście od spożycia alkoholu, który może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Warto też spożywać duże ilości niegazowanej wody. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega też przez pozostawianiem dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, co może skończyć się interwencją medyków, a nawet śmiercią z powodu przegrzania organizmu.

Źródło: RCB / tvnmeteo.pl

d2f9fnh

Podziel się opinią

Share
d2f9fnh
d2f9fnh
Więcej tematów