Trwa ładowanie...

RCB ostrzega. Utonęły kolejne dwie osoby

Tylko w piątek w Polsce utonęły dwie osoby. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega i apeluje, by nad wodą zachować szczególną ostrożność.

RCB ostrzega. Utonęły kolejne dwie osobyŹródło: Pixabay
d1n27a6
d1n27a6

Kolejne dwie ofiary utonięć w Polsce - przekazało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia w całym kraju odnotowano 230 przypadków utonięć.

RCB: dwa utonięcia w piątek. Jest apel do wczasowiczów

Na Twitterze RCB pojawił się apel skierowany do osób, które wolny czas spędzają nad wodą. "Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - czytamy w komunikacie.

RCB przypomina również, by nie skakać do wody w miejscach, których się nie zna. Należy pamiętać też, by nie wskakiwać rozgrzanym do zimnej wody, a także nie odpływać za daleko od brzegu. Bezwzględnie trzeba też słuchać poleceń ratownika.

d1n27a6

- Pływajmy w tych miejscach, które znamy, które są do tego wyznaczone i najlepiej tam, gdzie jest ratownik. To rzeczywiście bardzo zwiększa nasze bezpieczeństwo - apelowała w rozmowie z PAP, którą cytuje portal tvnmeteo.pl, Anna Adamkiewicz z RCB.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

RCB ostrzega przed upałami. Ostrzeżenia w 14 województwach

Ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dotyczą także fali upałów, która zbliża się do Polski. Ostrzeżenia II stopnia przed upałami obowiązują dla 14 województw.

By uniknąć skutków upałów, RCB zaleca unikanie wysiłku fizycznego, noszenie nakrycia głowy oraz przebywania w zamkniętych i klimatyzowanych pomieszczeniach. "Dodatkowo warto pomyśleć o luźnej i lekkiej odzieży, a w domu o zamknięciu i zasłonięciu okien, co zbije temperaturę" - czytamy w komunikacie na Twitterze.

d1n27a6

RCB zaleca też odejście od spożycia alkoholu, który może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Warto też spożywać duże ilości niegazowanej wody. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega też przez pozostawianiem dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, co może skończyć się interwencją medyków, a nawet śmiercią z powodu przegrzania organizmu.

Źródło: RCB / tvnmeteo.pl

d1n27a6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n27a6
Więcej tematów