Trwa ładowanie...
18-08-2015 06:20

Ratownicy odnaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy lotniczej w Indonezji

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu pasażerskiego linii Trigana Air, który rozbił dwa dni temu się we wschodniej Indonezji. Na pokładzie były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi. Według relacji służb, maszyna została kompletnie zniszczona. Akcję poszukiwawczą utrudniał deszcz i niedostępność terenu. Udało się już jednak odnaleźć wszystkie ciała, a także czarną skrzynkę samolotu.

Ratownicy odnaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy lotniczej w IndonezjiŹródło: PAP/EPA, fot: Indonesian National Search and Rescue Agency (BASARNAS) / HANDOU
d2xdsj0
d2xdsj0

Ratownicy, którzy z powodu trudnych warunków i ograniczonej widoczności w poniedziałek wieczorem musieli przerwać poszukiwania, dotarli na miejsce wypadku we wtorek o godz. 9.30 lokalnego czasu (godz. 2.30 czasu polskiego). - Maszyna jest całkowicie zniszczona. Samolot jest w kawałkach, jedna z części spaliła się - powiedział szef indonezyjskiej agencji ratownictwa i poszukiwań Bambang Soelistyo.

Samolot ATR42-300 leciał z Jayapury, głównego miasta prowincji Papua, do Oksibil na południu tej prowincji. Jest to krótka trasa, na której lot trwa ok. 40 minut. Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie.

Na pokładzie były 54 osoby - 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci, oraz pięcioosobowa załoga. Samolot przewoził też 6,5 mld rupii w gotówce (ok. 470 tys. dolarów) dla ubogich rodzin z regionu.

Była to już trzecia w ciągu niespełna roku katastrofa lotnicza w Indonezji. W grudniu 2014 r. samolot linii Air Asia spadł do Morza Jawajskiego podczas lotu z Surabai w Indonezji do Singapuru. Zginęły 162 osoby.

d2xdsj0

Pod koniec czerwca wojskowy samolot transportowy, którym leciały rodziny wojskowych oraz cywile, rozbił się w dwie minuty po starcie nad dzielnicą mieszkalną Medanu na północy Sumatry. Śmierć poniosły 142 osoby, w tym ok. 20 mieszkańców budynków, w które uderzyła maszyna.

Zobacz także: Nastolatka jako jedyna przeżyła katastrofę lotniczą

d2xdsj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xdsj0
Więcej tematów