Trwa ładowanie...
d3hc8kb

Ratownicy odnaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy lotniczej w Indonezji

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu pasażerskiego linii Trigana Air, który rozbił dwa dni temu się we wschodniej Indonezji. Na pokładzie były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi. Według relacji służb, maszyna została kompletnie zniszczona. Akcję poszukiwawczą utrudniał deszcz i niedostępność terenu. Udało się już jednak odnaleźć wszystkie ciała, a także czarną skrzynkę samolotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratownicy odnaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy lotniczej w Indonezji
(PAP/EPA, Fot: Indonesian National Search and Rescue Agency (BASARNAS) / HANDOU)
d3hc8kb

Ratownicy, którzy z powodu trudnych warunków i ograniczonej widoczności w poniedziałek wieczorem musieli przerwać poszukiwania, dotarli na miejsce wypadku we wtorek o godz. 9.30 lokalnego czasu (godz. 2.30 czasu polskiego). - Maszyna jest całkowicie zniszczona. Samolot jest w kawałkach, jedna z części spaliła się - powiedział szef indonezyjskiej agencji ratownictwa i poszukiwań Bambang Soelistyo.

Samolot ATR42-300 leciał z Jayapury, głównego miasta prowincji Papua, do Oksibil na południu tej prowincji. Jest to krótka trasa, na której lot trwa ok. 40 minut. Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie.

Na pokładzie były 54 osoby - 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci, oraz pięcioosobowa załoga. Samolot przewoził też 6,5 mld rupii w gotówce (ok. 470 tys. dolarów) dla ubogich rodzin z regionu.

d3hc8kb

Była to już trzecia w ciągu niespełna roku katastrofa lotnicza w Indonezji. W grudniu 2014 r. samolot linii Air Asia spadł do Morza Jawajskiego podczas lotu z Surabai w Indonezji do Singapuru. Zginęły 162 osoby.

Pod koniec czerwca wojskowy samolot transportowy, którym leciały rodziny wojskowych oraz cywile, rozbił się w dwie minuty po starcie nad dzielnicą mieszkalną Medanu na północy Sumatry. Śmierć poniosły 142 osoby, w tym ok. 20 mieszkańców budynków, w które uderzyła maszyna.

Zobacz także: Nastolatka jako jedyna przeżyła katastrofę lotniczą

d3hc8kb

Podziel się opinią

Share
d3hc8kb
d3hc8kb
Więcej tematów