Trwa ładowanie...

Raport dla MSZ. Media przedstawiają fałszywy obraz Polski

Ministerstwo Spaw Zagranicznych zamówiło raport dotyczący sposobu przedstawiania relacji o Polsce przez zagraniczne media. Część z nich jest nieobiektywna i powiela negatywne stereotypy na temat naszego kraju.

Share
Raport dla MSZ. Media przedstawiają fałszywy obraz Polski
Źródło: iStock.com
d9bp53v

Amerykańskie media relacjonując wydarzenia z Polski, skupiały się w zeszłym roku na kilku sprawach. Dużo miejsca poświęcały reformie sądownictwa i towarzyszącym im protestom - podaje Onet.pl. Uwagę przykuł też Marsz Niepodległości, który akcentował antysemickie wydarzenia.

W Izraelu oprócz Święta Niepodległości informowano przede wszystkim o polityce historycznej, włączając w to prace nad ustawą reprywatyzacyjną. Według raportu większość relacji zawierała nieprawdziwe fakty i podtrzymywała stereotypy o Polsce. W dobrym tonie przedstawiano polską turystykę i ekonomię.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

Wśród mediów z pozostałych państw, Polska praktycznie nie budzi zainteresowania. Kanadyjczycy ograniczali się jedynie do krytycznej wzmianki odnoście postawy naszego kraju wobec uchodźców. Z kolei Chiny interesowały się "stosunkami dwustronnymi pomiędzy państwami", które przedstawiły w sposób pozytywny.

Źródło: Onet.pl

d9bp53v

Podziel się opinią

Share
d9bp53v
d9bp53v
Więcej tematów