Trwa ładowanie...
d3852i0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Raport: 250 tys. dzieci na oblężonych terenach w Syrii głoduje

• Około 250 tys. dzieci przebywających na oblężonych terenach w Syrii cierpi głód
• Nie mają one dostępu do leków i cierpią na problemy natury psychologicznej
• Podała organizacja Save the Children
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Raport: 250 tys. dzieci na oblężonych terenach w Syrii głoduje
(AFP, Fot: Raqqa Media Center (RMC))
d3852i0

Raport przygotowano w oparciu o wywiady przeprowadzone z Syryjczykami zamieszkującymi oblężone tereny.

Jak zaznaczyła przedstawicielka organizacji Sonia Khush, dzieciom przebywającym na tych terenach od najmłodszych lat towarzyszy wojna i "ciężko jest ocenić, jakie będą tego efekty w dłużej perspektywie".

Według jednego z pracowników organizacji, który chciał zachować anonimowość, jednym z największych problemów na oblężonych terenach jest brak chleba. Dla każdego Syryjczyka jest on "bardzo ważnym aspektem życia".

d3852i0

W obliczu trudnych warunków życiowych mieszkańcy wykształcili różne "sposoby przeżycia", np. ze zbombardowanych domów zabierają kawałki drewna, aby następnie użyć ich na opał.

Zobacz także: Opłakany stan miasta opuszczonego przez dżihadystów

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów