Trwa ładowanie...
12-11-2014 06:15

Rakietowy wyścig po miliardy

Do wartego 8 mld złotych przetargu na rakietowe systemy przeciwlotnicze krótkiego zasięgu szykują się wojsko i przemysł zbrojeniowy - informuje "Rzeczpospolita".

Rakietowy wyścig po miliardyŹródło: WP.PL
d1s8w5g
d1s8w5g

Po miliardy z kontraktów, jakie przyniesie realizacja rządowego programu Narew, chce sięgnąć polska zbrojeniówka. Przekonuje, że jest w stanie zbudować i dostarczyć armii kluczowe elementy przeciwlotniczej tarczy: systemy radarowe, dowodzenia i kierowania ogniem oraz dostosować do potrzeb przejęte od zachodnich partnerów technologie rakietowe i dokonać pełnej integracji systemu.

Do 15 grudnia Inspektoriat Uzbrojenia MON czeka na zgłoszenia firm zainteresowanych udziałem w negocjacjach technicznych dotyczących zakupu systemów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu. Rozmowy z potencjalnymi dostawcami broni zaplanowano od stycznia do marca 2015 roku.

Po analizach technicznych MON ogłosi postępowanie. Wojsko zainteresowane jest ofertami firm, dysponujących "kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie zestawów rakietowych".

Na modernizację armii państwo polskie wyda do 2022 roku 130 mld zł. Koszt rakietowej tarczy przeciwlotniczej jest szacowany na prawie 27 mld zł.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d1s8w5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s8w5g
Więcej tematów