Trwa ładowanie...
d4hpqkj

Rafał Trzaskowski: "zawetuję podwyższenie wieku emerytalnego". Cztery lata temu głosował przeciw obniżeniu

Rafał Trzaskowski podczas spotkania wyborczego w Sorkwitach na Mazurach powiedział, że nie głosował przeciwko ustawie obniżającej wiek emerytalny, ponieważ nie był wtedy posłem. Dopiero podszepty partyjnego kolegi Sławomira Nitrasa przywróciły mu pamięć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: "zawetuję podwyższenie wieku emerytalnego". Cztery lata temu głosował przeciw obniżeniu
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: "zawetuję podwyższenie wieku emerytalnego". Cztery lata temu głosował przeciw obniżeniu (PAP)
d4hpqkj

W sobotę Rafał Trzaskowski zapytany został o stanowisko ws. wieku emerytalnego, ponieważ internauci przypominają, że "4 lata temu jako poseł głosował przeciwko obniżeniu tego wieku". - Cztery lata temu nie byłem posłem - powiedział Trzaskowski i dodał, że "dzisiaj się trzeba wsłuchać w to, co mówią obywatele".

Kandydat KO na prezydenta zaznaczył, że jeżeli pewne kwestie związane z problemami III Rzeczpospolitej zostały trafnie zdiagnozowane, to należy z tego wyciągać wniosek. - Jeżeli ludzie na ulicy mówią mi, czy w dużym mieście, czy w małym mieście, że uważają, że nie powinno się podnosić wieku emerytalnego tylko stworzyć warunki, żeby ludziom opłacało się dłużej pracować, jeżeli będą tego chcieli. I dlatego nasze stanowisko, moje stanowisko w tej kwestii jest jasne - zaznaczył.

Rafał Trzaskowski: "zawetuję podwyższenie wieku emerytalnego"

- Jasno mówimy dzisiaj, że obywatele chcą czuć zmiany we własnej kieszeni, i dlatego mówię, że zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała znieść 500+, bo będziemy bronić 500+, tak samo zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podwyższyć wiek emerytalny, bo to mi mówią ludzie na ulicach, jak się z nimi spotykam - mówił Trzaskowski. Dodał, że dokładnie ci sami ludzie proszą go, aby "zadbano o to, żeby był prawdziwy system, który pozwoli ludziom, którzy będą chcieli, wynagradzać ich ciężką pracę, jeżeli będą chcieli dłużej pracować".

d4hpqkj

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Po zakończeniu konferencji Trzaskowski podszedł do mikrofonu i oświadczył, że chciałby skorygować swoją wypowiedź dotyczącą wieku emerytalnego, ponieważ "dzisiaj trzeba korygować wszystko". Prezydent Warszawy i kandydat KO o fotel prezydencki sprostował, że 4 lata temu był posłem. - I to bardzo dumnym, ale nie głosowaliśmy wtedy podwyższenia, ani obniżenia wieku emerytalnego - zaznaczył.

Tymczasem w Ełku Rafał Trzaskowski tłumaczy się ze swoich słów o wieku emerytalnym. Przekonuje, że w 2012 r. nie głosował za podniesieniem wieku emerytalnego. Jednak w 2016 r. był rzeczywiście przeciw jego obniżeniu. - Ale umiem wyciągać lekcje i słuchać Polaków - podkreślił.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hpqkj

Podziel się opinią

Share
d4hpqkj
d4hpqkj
Więcej tematów