Trwa ładowanie...
d1qbbvr

Rafał Trzaskowski ostro o zmianach w rządzie. "Początek kłopotów". Podał datę inauguracji swojego ruchu

Jarosław Kaczyński wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego. - Nie wyobrażam sobie, jak ten rząd będzie funkcjonował z wicepremierem, który jest ważniejszy od premiera - stwierdził Rafał Trzaskowski. Skomentował też nominację dla Przemysława Czarnka. Zapowiedział też inaugurację swojego nowego ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski ocenia zmiany w rządzie i podaje datę inaugaracji swojego ruchu
Rafał Trzaskowski ocenia zmiany w rządzie i podaje datę inaugaracji swojego ruchu (East News)
d1qbbvr

Rafał Trzaskowski zapowiedział inaugurację swojego ruchu, o którym mówił po wyborach prezydenckich. Prezydent Warszawy w "Faktach po Faktach" podał konkretną datę. Ma się to odbyć 17 października. - Opowiemy dokładnie o tych wszystkich działaniach, które będziemy podejmować. Chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą działać, żeby zbierać podpisy pod ustawami, żeby organizować wolne media, odkłamywać kłamstwa PiS, który cały czas zalewa nas propagandą, będziemy organizować wolontariuszy, żeby jeszcze bardziej skutecznie trafiać w te miejsca, gdzie opozycja jest słabsza - powiedział.

Jarosław Kaczyński w rządzie. "Kłótnie w obozie prawicy"

Skomentował rekonstrukcję rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem wejście Kaczyńskiego do rządu pokazuje, że "kłótnie w obozie prawicy trwają i Jarosław Kaczyński musi wreszcie wziąć odpowiedzialność".

d1qbbvr

- Ja się z tego bardzo cieszę, ale nie wyobrażam sobie, jak ten rząd będzie funkcjonował z wicepremierem, który jest ważniejszy od premiera - podkreślił. Dodał jednak, że jego zdaniem "to jest dopiero początek kłopotów".

Przemysław Czarnek ministrem edukacji

O nominacji na szefa MEN Przemysława Czarnka Trzaskowski powiedział, że "potyczkę w obozie władzy wygrał Zbigniew Ziobro, który chce przede wszystkim zaostrzenia kursu, który chce przez cały czas prowadzić wojnę ideologiczną".

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił w środę nowych członków rządu. To Grzegorz Puda, który ma odpowiadać za resort rolnictwa i leśnictwa, Przemysław Czarnek za resort nauki i edukacji oraz Michał Cieślak, który będzie ministrem w Kancelarii Premiera odpowiedzialnym samorządy.

d1qbbvr

Mateusz Morawiecki przedstawił nowych członków rządu. Jest wśród nich Jarosław Kaczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qbbvr

Podziel się opinią

Share
d1qbbvr
d1qbbvr
Więcej tematów