Trwa ładowanie...
d4kprg8

Rafał Trzaskowski grzmi o kłamstwach ws. LGBT. Sebastian Kaleta: Będzie kontrola poselska

- Zarzuty są czystą manipulacją i kłamstwem - powiedział Wirtualnej Polsce o raporcie ws. finansowania organizacji LGBT w Warszawie prezydent miasta Rafał Trzaskowski (PO). Sebastian Kaleta (PiS) jest zaskoczony, że zamiast przeprowadzić kontrolę, Trzaskowski personalnie go atakuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian Kaleta (PiS) przygotował raport ws. finansowania organizacji LGBT.
Sebastian Kaleta (PiS) przygotował raport ws. finansowania organizacji LGBT. (PAP)
d4kprg8

Sebastian Kaleta ujawnił w ostatnich dniach, że tylko w latach 2017-2019 stołeczny ratusz wsparł organizacje promujące środowiska LGBT kwotą około 7 mln zł. Przygotował obszerny 127-stronnicowy raport pokazujący poszczególne wydatki i ich cele. Przedstawił także wiele zdjęć i filmów, na których przedstawiciele wspieranych fundacji objaśniają, jak zażywać narkotyki. Szczegółowe instrukcje przedstawiane były m.in. na kanale "Męskie branie" prowadzonym przez Fundację Edukacji Społecznej, która w ostatnich latach miała dostać od miasta ponad 3,7 mln zł. Teraz kanał zniknął z serwisu YouTube.

– Jeżeli wiceminister sprawiedliwości formułuje zarzuty, które są czystą manipulacją i kłamstwem, to to kładzie się cieniem na powadze urzędu, który sprawuje – skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie z Wirtualną Polską. – To jest rzecz niesłychana i przerażająca – podkreślił. Ocenił, że Sebastian Kaleta dopuszcza się "kłamstw i manipulacji". Teraz na Twitterze odpowiedział mu sam zainteresowany.

d4kprg8

"Zamiast kontroli w organizacjach, które realizują milionowe projekty, Rafał Trzaskowski atakuje mnie za ujawnienie wątpliwości" - napisał Kaleta. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział: "W przyszły poniedziałek kontrola poselska tych wydatków". Opublikował także zrzut ekranu ze spotu zrealizowanego w ramach "Projekt Test" współfinansowanego przez m. st. Warszawę. Z materiałów w sieci wynika, że w ramach projektu rozdawane są igły do zażywania niebezpiecznych substancji. - Ważne, żeby zawsze mieć swoją igłę i strzykawkę, nie dzielić się sprzętem, a sprzęt był zawsze sterylny - słyszymy na nagraniach.

Zobacz też: Szymon Hołownia o debacie Kidawa-Błońska kontra Jaśkowiak

Na innym z filmów edukatorzy informują: "Nigdy nie łącz kropel GBL z alkoholem, przyjmuj dawki z odpowiednimi przerwami. Używaj pipety albo strzykawki z miarką do odmierzania dawek". Opowiadają także o szczegółach chemsexu. Jak wyjaśniają, jest to "przyjmowanie dragów, w celu wzmocnienia doznań seksualnych i przedłużenia stosunku". "Najczęściej dotyczy grupy MSM, czyli mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Wiemy, że seks i dragi często bywają gdzieś blisko siebie. Bardzo ważne jest aby wiedzieć, jak bezpiecznie się bawić" - podkreślają.

Do sprawy już w poniedziałek odniosła się Ewa Rogala z biura prasowego ratusza. "Miasto rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia. Nasi prawnicy już zajęli się opublikowanymi dziś materiałami" - napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów