Trwa ładowanie...
21-11-2014 16:55

Rafał Dutkiewicz zapowiada 20 mln na inwestycje osiedlowe

Prezydent Wrocławia przedstawia dokonane na osiedlach inwestycje i zapowiada kolejne. Na projekty osiedlowe przeznaczone zostanie w 2015 r. aż 20 mln zł.

Rafał Dutkiewicz zapowiada 20 mln na inwestycje osiedloweŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d7zpenu
d7zpenu

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, przedstawił plany inwestycji na wrocławskich osiedlach w 2015 r. Zaprezentowane zostały również projekty, nad którymi prace zostały ukończone lub wciąż trwają. W 2014 r. na 61 inwestycji prowadzonych na wrocławskich osiedlach magistrat przeznaczył 11 mln złotych. Środki te pochodziły m.in. z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na nadchodzący rok prezydent zapowiada przeznaczenie na osiedlowe inwestycje 20 mln złotych. Lista zadań uwzględnionych w miejskim budżecie zawiera ponad 30 projektów. Wśród nich znalazła się m.in. budowa parkingu w rejonie stacji kolejowej Psie Pole, przebudowa chodników na ulicach Górniczej, Sołtysowickiej, Grabiszyńskiej czy Księcia Witolda, zagospodarowanie podwórek w kwartałach na Nadodrzu, Ołbinie czy Starym Mieście, zagospodarowanie skweru Skaczącej Gwiazdy, budowa boisk przy SP nr 20 przy Kamieńskiego i SP nr 2 przy Komuny Paryskiej.

W wyborach na prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicz zmierzy się w drugiej turze z kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Mirosławą Stachowiak-Różecką. Czy obietnice inwestycji na wrocławskich osiedlach wpłyną na słupki poparcia dla urzędującego prezydenta? Według sondażu przeprowadzonego przez Pentagon Research dla "Gazety Wrocławskiej" w dniach 17-19 listopada na grupie 506 wrocławian, 52,8 proc. ankietowanych zagłosowałoby w drugiej turze na Dutkiewicza.

Stachowiak-Różecką poparłoby 35,5 proc. ankietowanych. Ponad 10 proc. nie zdecydowało jeszcze, na kogo odda swój głos, a 1,5 proc. zadeklarowało, że odda głos nieważny. Pentagon Research sprawdził także, na kogo głosowali w pierwszej turze ankietowani. Ponad połowa tych, którzy w drugiej turze wybraliby kandydatkę PiS, głosowała na nią także 16 listopada. 9,2 proc. oddało głos na kandydatkę Bezpartyjnych Samorządowców, Aldonę Wiktorską-Święcką, a 5,3 proc. na Roberta Maurera, kandydata Nowej Prawicy.

Spośród tych ankietowanych, którzy 30 listopada oddaliby swój głos na Rafała Dutkiewicza, niemal 60 proc. głosowało nie niego w pierwszej turze. 7,1 proc. 16 listopada postawiło krzyżyk przy nazwisku Waldemara Bednarza, kandydata SLD Lewica Razem, a 5,8 proc. - Aldony Wiktorskiej-Święckiej.

Druga tura wyborów na prezydenta Wrocławia odbędzie się 30 listopada.

d7zpenu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7zpenu
Więcej tematów