Trwa ładowanie...
d2mymsf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Radosław Sikorski: z Rosją trzeba rozmawiać

Dyplomacja jest najbardziej potrzebna wtedy, gdy jest źle, a nie wtedy, gdy wszystko układa się idealnie - mówi szef MSZ Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d2mymsf

- Wbrew łatce, którą próbuje się nam przylepić, jesteśmy gotowi do współpracy z Rosją. Ale z taką Rosją, która przestrzega zobowiązań międzynarodowych - podkreśla minister spraw zagranicznych.

Dodaje, że nasz rząd sporo zainwestował w poprawę relacji polsko-rosyjskich. - To nie nasze działania utrudniają ich dalszy rozwój. My jesteśmy gotowi w każdej chwili wrócić na ścieżkę współpracy, ale druga strona musi zrewidować niektóre swoje działania.

W części wywiadu dotyczącej spraw krajowych, Sikorski nie wyklucza wejścia Janusza Korwin-Mikkego do Sejmu w 2015 r. Wtedy - w przypadku wyborów wygranych przez PiS - Korwin-Mikke może zostać wicepremierem w rządzie PiS, a Kongres Nowej Prawicy wejść do koalicji rządowej. Martwiłbym się wtedy o Polskę, mówi minister.

d2mymsf

Podziel się opinią

Share

d2mymsf

d2mymsf
Więcej tematów