Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski będzie wykładał na Harvardzie

"Ma unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych" - tymi słowami dyrektor Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda powitał w swoich szeregach Radosława Sikorskiego. Były szef polskiej dyplomacji oraz były marszałek Sejmu obejmie na uczelni funkcję "senior fellow".

Share
Radosław Sikorski będzie wykładał na Harvardzie
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1zytbr

O tym, że Radosław Sikorski dołączy do kadry słynnej, amerykańskiej uczelni, poinformowano w specjalnie wydanym komunikacie. - Mamy przyjemność powitać pana Sikorskiego w naszym Centrum - powiedział cytowany w oświadczeniu uczelni Grzegorz Ekiert, dyrektor Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda.

- Sikorski ma unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych. Jesteśmy wdzięczni za jego chęć podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, co z pewnością przysłuży się do wzbogacenia naszej społeczności - dodaje Ekiert.

Jak napisano w komunikacie, Sikorski będzie pełnił funkcję "senior fellow", którego rolą jest "angażowanie się w intelektualne życie uczelni oraz wzmacnianie powiązań pomiędzy teorią a praktyką, co ma pozwolić społeczności akademickiej oraz kadrze politycznej na to, by mogły się nawzajem od siebie uczyć".

Jako senior fellow, Sikorski będzie brał udział w różnego rodzaju aktywnościach Centrum, m.in. angażując się w seminaria i dyskusje z kadrą naukową i studentami, nie będzie to jednak wymagało jego stałej obecności w Stanach Zjednoczonych. - Jestem zaszczycony, że mogę podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z polską i europejską polityką z amerykańskimi studentami - powiedział z kolei Sikorski, cytowany w tym samym komunikacie. - Podążanie za prawdą, o czym mówi motto Harvardu, jest zawsze ekscytujące - dodał.

d1zytbr

Polityczna droga Sikorski wycofał się z życia politycznego w Polsce, kiedy 20 lipca tego roku zdecydował, że nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. - Dziękuję mieszkańcom ziemi bydgoskiej za to, że przez dekadę miałem zaszczyt Państwa reprezentować - napisał wtedy Sikorski na swoim koncie na Twitterze. Wcześniej zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu, w związku z jego podsłuchanymi rozmowami w jednej z warszawskich restauracji. Zanim został marszałkiem Sejmu, był też ministrem spraw zagranicznych w obu rządach Donalda Tuska oraz ministrem obrony narodowej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a później w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

d1zytbr

Podziel się opinią

Share
d1zytbr
d1zytbr
Więcej tematów