Trwa ładowanie...
d3htmws

Radosław Sikorski: "Anszlus" Krymu nie może pozostać bez odpowiedzi

"Anszlus" Krymu nie może pozostać bez odpowiedzi ze strony społeczności międzynarodowej - oświadczył w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Jak dodał, spodziewa się sankcji UE w związku z kryzysem na Krymie.
Share
Radosław Sikorski
Radosław SikorskiŹródło: AFP, Fot: Kenzo Tribouillard
d3htmws

W Brukseli rozpoczęło się w poniedziałek rano spotkanie ministrów spraw zagranicznych, którzy mają rozmawiać o skutkach niedzielnego referendum na Krymie, w którym prawie 97 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem wchodzącego w skład Ukrainy półwyspu do Rosji.

- Zamiast deeskalacji (kryzysu) mamy "anszlus" Krymu, który nie może być bez odpowiedzi społeczności międzynarodowej. Referendum było niekonstytucyjne, nielegalne i zabór Krymu nie zostanie uznany. To musi oznaczać, że Unia Europejska zrobi to, co zapowiedziała - powiedział Sikorski dziennikarzom przed rozpoczęciem spotkania.

Ważne jest utrzymanie jedności Zachodu w tej sprawie. - Wiemy, że sankcje wprowadzają Stany Zjednoczone i spodziewam się tutaj dziś podobnych decyzji - powiedział.

Według unijnych dyplomatów na wstępnej liście osób objętych sankcjami jest ponad 20 nazwisk, zarówno przywódców krymskich separatystów, jak również Rosjan, bezpośrednio odpowiedzialnych za działania podważające suwerenność i integralność terytorialna Ukrainy.

d3htmws

Podziel się opinią

Share
d3htmws
d3htmws
Więcej tematów