Trwa ładowanie...

Radom. Ewakuacja ponad 500 uczniów podstawówki

Czworo uczniów jednej ze szkół podstawowych w Radomiu trafiło we wtorek na obserwację do szpitala. Dzieci poczuły się źle prawdopodobnie w związku z rozpyleniem w szkole niezidentyfikowanej substancji drażniącej. Ewakuowano ponad 500 osób.
Share
Czworo uczniów trafiło do szpitala
Czworo uczniów trafiło do szpitalaŹródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
dubjnxk

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Konrad Neska, przekazał, że dyrekcja szkoły podstawowej nr 28 poinformowała strażaków o niepokojącej sytuacji w szkole. W budynku wyczuwalny był drażniący zapach. Część dzieci przebywających na drugim piętrze poczuła się źle. Zarządzono ewakuację około 560 uczniów.

Do szkoły wezwano pogotowie ratunkowe. Czworo uczniów trafiło na obserwację do szpitala.

Drażniący zapach w szkole

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili niczego podejrzanego. - Nasze urządzenia nie wykryły obecności żadnych niebezpiecznych substancji, ale gdy przyjechaliśmy na miejsce, szkoła była już przewietrzona - zaznaczył rzecznik. Strażacy podejrzewają, że ktoś musiał wcześniej rozpylić jakąś substancję drażniącą, stąd złe samopoczucie części uczniów.

dubjnxk

Uczniowie początkowo zostali ewakuowani na zewnątrz budynku. Potem - ze względu na padający deszcz - przeszli do sali gimnastycznej.

Zobacz też: Wielka ewakuacja w Białymstoku

dubjnxk

Podziel się opinią

Share
dubjnxk
dubjnxk
Więcej tematów