Trwa ładowanie...
dzjb2kf
07-03-2005 14:40

Radny z LPR skazany za jazdę po pijanemu

Radny sejmiku małopolskiego Czesław Kwaśniak z
LPR został skazany przez Sąd Rejonowy w Tarnowie na
pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za jazdę samochodem
po pijanemu. Radny miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Wyrok nie jest prawomocny.

dzjb2kf
dzjb2kf

Dodatkowo sąd orzekł wobec radnego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata, świadczenie pieniężne w wysokości 800 zł na cele społeczne, obciążył go także kosztami postępowania w wysokości ponad 1200 zł.

Wydanie wyroku było możliwe dzięki doprowadzeniu radnego na badania lekarskie. Czesław Kwaśniak przez ponad 20 miesięcy uchylał się bowiem od stawienia w sądzie, przedkładając zaświadczenia lekarskie. Ponieważ jednak nie ograniczał swojej działalności politycznej, sąd postanowił zweryfikować jego stan zdrowia.

Radny Kwaśniak nie stawiał się jednak także na obowiązkowe badania lekarskie, usprawiedliwiając się kolejnymi zaświadczeniami. Sąd zarządził doprowadzenie radnego na badania, a gdy te nie potwierdziły złego stanu zdrowia radnego, wyznaczył termin rozprawy na poniedziałek 7 marca.

Przed sądem oskarżony radny przyznał się do winy i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze. Na proponowaną przez niego karę - w wymiarze 400 zł grzywny i 800 zł świadczenia pieniężnego - nie zgodził się prokurator, który chciał jeszcze skazania radnego na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

dzjb2kf

Sąd po złożeniu wyjaśnień przez oskarżonego ograniczył przewód sądowy i zrezygnował z wysłuchania świadków. Kwaśniaka skazał na karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwuletni okres próby, obciążył go kosztami postępowania i świadczeniem pieniężnym na cele społeczne.

W poczet orzeczonego 2-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zaliczył radnemu okres od 21 maja 2003 r., kiedy to odebrano mu prawo jazdy. Radny Kwaśniak odzyska więc uprawnienia kierowcy w maju br.

Nietrzeźwego radnego zatrzymano 21 maja 2003 r., gdy kierował samochodem skoda mając we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Czesław Kwaśniak do lutego 2005 r. był szefem klubu LPR w sejmiku małopolskim.

dzjb2kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzjb2kf
Więcej tematów