Trwa ładowanie...
d3va4sn
d3va4sn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Radny z LPR skazany za jazdę po pijanemu

Radny sejmiku małopolskiego Czesław Kwaśniak z
LPR został skazany przez Sąd Rejonowy w Tarnowie na
pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za jazdę samochodem
po pijanemu. Radny miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3va4sn

Dodatkowo sąd orzekł wobec radnego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata, świadczenie pieniężne w wysokości 800 zł na cele społeczne, obciążył go także kosztami postępowania w wysokości ponad 1200 zł.

Wydanie wyroku było możliwe dzięki doprowadzeniu radnego na badania lekarskie. Czesław Kwaśniak przez ponad 20 miesięcy uchylał się bowiem od stawienia w sądzie, przedkładając zaświadczenia lekarskie. Ponieważ jednak nie ograniczał swojej działalności politycznej, sąd postanowił zweryfikować jego stan zdrowia.

Radny Kwaśniak nie stawiał się jednak także na obowiązkowe badania lekarskie, usprawiedliwiając się kolejnymi zaświadczeniami. Sąd zarządził doprowadzenie radnego na badania, a gdy te nie potwierdziły złego stanu zdrowia radnego, wyznaczył termin rozprawy na poniedziałek 7 marca.

d3va4sn

Przed sądem oskarżony radny przyznał się do winy i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze. Na proponowaną przez niego karę - w wymiarze 400 zł grzywny i 800 zł świadczenia pieniężnego - nie zgodził się prokurator, który chciał jeszcze skazania radnego na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Sąd po złożeniu wyjaśnień przez oskarżonego ograniczył przewód sądowy i zrezygnował z wysłuchania świadków. Kwaśniaka skazał na karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwuletni okres próby, obciążył go kosztami postępowania i świadczeniem pieniężnym na cele społeczne.

W poczet orzeczonego 2-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zaliczył radnemu okres od 21 maja 2003 r., kiedy to odebrano mu prawo jazdy. Radny Kwaśniak odzyska więc uprawnienia kierowcy w maju br.

Nietrzeźwego radnego zatrzymano 21 maja 2003 r., gdy kierował samochodem skoda mając we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Czesław Kwaśniak do lutego 2005 r. był szefem klubu LPR w sejmiku małopolskim.

d3va4sn

Podziel się opinią

Share

d3va4sn

d3va4sn
Więcej tematów