Trwa ładowanie...
d4ciq22
d4ciq22

Radiowi "Matysiakowie" po 45 latach

Mija 45 lat, od kiedy na antenie Polskiego Radia pojawiła się audycja "Matysiakowie". Z tej okazji w sobotę w Studiu Koncertowym PR odbędzie się uroczysta "Wieczerza u Matysiaków", w której udział wezmą twórcy i aktorzy słuchowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ciq22

W czasie sobotniego jubileuszu przedstawieni zostaną wszyscy aktorzy występujący obecnie w "Matysiakach". Odwiedzą ich też specjalni goście, m.in. Bohdan Łazuka i Wojciech Młynarski.

Jedyną, półtoramiesięczną przerwę w nadawaniu "Matysiaków", spowodował stan wojenny. Wrócili na wyraźne życzenie słuchaczy. W szczytowym okresie powodzenia w latach 60. słuchało powieści 12 mln osób.

Początkowo rodzina z ulicy Dobrej miała nazywać się Bardzodobrzy. Brzmiało to jednak sztucznie i bohaterowie serialu radiowego przemianowani zostali na Matysiaków. Nazwisko wybrał autor scenariusza Jerzy Janicki - z warszawskiej książki telefonicznej.

W dniu jubileuszu - 15 grudnia - przypadnie 2341. odcinek powieści. W ciągu 45 lat wystąpiło w niej kilkuset aktorów, obecnie obsada obejmuje 24 osoby. (jask)

d4ciq22

Podziel się opinią

Share
d4ciq22
d4ciq22
Więcej tematów