Trwa ładowanie...
d1bz6gy

Radio Zet ugięło się pod naciskiem Kukiza

Paweł Kukiz, niedawny kandydat na prezydenta zażądał od Radia Zet zmian na stronie internetowej i szantażował, że nie wystąpi w programie Moniki Olejnik, jeśli stacja tego nie zrobi - informuje Press.pl. Radio się ugięło.
Share
Radio Zet ugięło się pod naciskiem Kukiza
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1bz6gy

W sobotę Radio Zet opublikowało na swojej stronie internetowej informację o "medialnych przepychankach" Tomasza Lisa i Pawła Kukiza. Materiał odnosił się do wypowiedzi Tomasza Lisa, który w piątek w Radiu Tok FM stwierdził, że wypowiedzi Kukiza są antysemickie. Radio Zet zacytowało odpowiedź Kukiza, którą opublikował na swoim profilu na Facebooku. Pod wpisem Kukiza na Facebooku dołączony był link odsyłający do jego felietonu z 17 grudnia 2013 roku "O Polakach, Żydach, leszczach i patriotach", opublikowanego w serwisie Dorzeczy.pl, którego stacja już nie umieściła. Kukiz zarzucił radiu manipulację.

Domagał się od radia umieszczenia linku pod jego komentarzem i zmiany zdjęcia, którym zilustrowano tekst.

"Proszę zacytować CAŁOŚĆ mojej korespondencji z Panem Lisem. Felieton jest jej najistotniejszym elementem. Jeśli tego, Zetko Droga, nie uczynisz to odwołuję swoją środową obecność w porannym programie Pani Moniki Olejnik" - napisał Kukiz w komentarzu pod artykułem radia. Na stronie Radia Zet zaczęły się pojawiać komentarze krytykujące Radio Zet.

d1bz6gy

W niedzielę wieczorem stacja się ugięła - zmieniła zdjęcie i dodała link. Na stronie jednak cały czas pojawiały się negatywne komentarze pod adresem redakcji.

Serwis Radia Zet do artykułu dopisał też dużą czcionką: "PS Panie Pawle, cieszymy się, że jest Pan naszym czytelnikiem. Zgodnie z Pana życzeniem dodajemy do powyższego tekstu link do Pańskiego felietonu z "Do Rzeczy". Wystarczy kliknąć TUTAJ".

d1bz6gy

Podziel się opinią

Share
d1bz6gy
d1bz6gy
Więcej tematów