Trwa ładowanie...
d3zg9xi

Rada Mediów Narodowych wysłucha kandydatów na prezesa TVP

• Wysłuchania publiczne rozpoczną się o 10.00
• Będą transmitowane na stronach internetowych Sejmu
• Każdy z kandydatów będzie miał około 1,5 godziny na rozmowę z Radą
• Kolejność wysłuchań została ustalona w losowaniu
• Decyzja w sprawie wyboru prezesa zostanie podjęta 12 października
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Mediów Narodowych wysłucha kandydatów na prezesa TVP
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3zg9xi

Rada Mediów Narodowych wysłucha dziś w Sejmie czworo kandydatów na stanowisko Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że wysłuchania publiczne rozpoczną się o 10.00 i będą transmitowane na stronach internetowych Sejmu.

Każdy z kandydatów będzie miał około 1,5 godziny na rozmowę z Radą. Kolejność wysłuchań została ustalona w losowaniu. Jako pierwszy wystąpi obecny prezes zarządu TVP Jacek Kurski, następnie Rada będzie rozmawiać z szefową Telewizji Biełsat Agnieszką Romaszewską-Guzy.

d3zg9xi

Kolejnym przesłuchiwanym kandydatem będzie prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński. Jako ostatni spotka się z Radą reżyser Bogdan Czajkowski. Przesłuchania mają zakończyć się około 18.00.

Jak powiedział Czabański, decyzja w sprawie wyboru prezesa zarządu TVP zostanie podjęta na kolejnym spotkaniu Rady Mediów Narodowych, które zaplanowano na 12 października. - Musimy sobie dać parę dni na przemyślenia po tych rozmowach - powiedział Krzysztof Czabański.

W konkursie na prezesa zarządu TVP wzięło udział 13 osób . Do drugiego etapu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej przeszło 18 kandydatów. Decyzją Rady Mediów Narodowych - po ocenie merytorycznej zakwalifikowanych zgłoszeń - do trzeciego etapu konkursu zostały zakwalifikowane cztery osoby które spotkają się z członkami RMN.

d3zg9xi

Podziel się opinią

Share
d3zg9xi
d3zg9xi
Więcej tematów