Trwa ładowanie...
dta3ufg

Rada Europy. Rosyjski deputowany groził litewskiemu

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło na sali plenarnej podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy PACE. Jak twierdzi litewski deputowany Emanuelis Zingeris, członek rosyjskiej delegacji z Czeczenii Szamsaił Saralijew zachowywał się wobec niego agresywnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja niedawno odzyskała możliwość głosowania w Radzie Europy
Rosja niedawno odzyskała możliwość głosowania w Radzie Europy (East News)
dta3ufg

Sytuacja rozegrała się tuż po przemówieniu Litwina. Jak powiedział w rozmowie z portalem rp.pl, Saralijew podszedł do niego i powiedział, że musi "powstrzymać jego hipokryzję". - Mówił, że muszę zapoznać się z opinią czeczeńskiego społeczeństwa. Odpowiedziałem, że nie mogę tam pojechać, ponieważ jestem persona non grata w Rosji - ujawnił Zingeris.

Czeczeński deputowany miał zacząć rozmowę od znaczących słów "jestem Ramzanem Kadyrowem" (przywódca Czeczenii - red.). Według Zingerisa sugerował, że należy do otoczenia Kadyrowa. - Powiedziałem, że nasza rozmowa jest skończona, wtedy rzucił, że nie jest. Jestem deputowanym parlamentu litewskiego od ponad dwóch dekad, tyle samo jestem w PACE i nigdy dotąd coś takiego mi się nie zdarzyło. Podniosłem rękę i publicznie powiedziałem, że to jest niedopuszczalne, by deputowany rosyjskiej delegacji podchodził do mnie i mówił takie rzeczy. Był bardzo bojowo nastawiony, patrzył na mnie i wcale nie żartował. Odbieram to jako groźbę - tłumaczy członek litewskiej delegacji.

dta3ufg

Zingeris jest autorem rezolucji w sprawie zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, która w czwartek została przegłosowana. Za morderstwo Niemcowa do więzienia dotychczas trafili dwaj Czeczeni: Anzor Gubaszew i Zaur Dadajew. Litewski deputowany twierdzi, że władze w Moskwie uniemożliwiają poszukiwanie zleceniodawców morderstwa.

Źródło: rp.pl

Zobacz także: „Nieformalne wspieranie PiS”. PSL chce powołania komisji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dta3ufg

Podziel się opinią

Share
dta3ufg
dta3ufg