Trwa ładowanie...
d4gbhg3

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła próby rakietowe Korei Północnej

• Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie "ostro potępiła" ostatnie próby rakietowe Korei Północnej
• Określono je jako jawne pogwałcenie uchwalonych wcześniej rezolucji, które zakazują takich prób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła próby rakietowe Korei Północnej
(AFP)
d4gbhg3

Rada, która zebrała się w trybie nadzwyczajnym na wniosek Stanów Zjednoczonych, wezwała Pjongjang do zaprzestania dalszych naruszeń. Wyrażono też "głębokie zaniepokojenie" reakcją Pjongjangu na rezolucję uchwaloną dwa tygodnie temu, która wprowadziła najostrzejsze z dotychczasowych sankcji.

Była to odpowiedź na przeprowadzenie przez Koreę Północną próby z bronią nuklearną w styczniu, z rakietą dalekiego zasięgu w lutym oraz z pociskami średniego zasięgu w marcu.

Rada Bezpieczeństwa wezwała wszystkie kraje do przestrzegania reżimu sankcji przeciwko Korei Północnej.

d4gbhg3

Rezolucje ONZ zabraniają Korei Płn. prób z bronią jądrową oraz testów z rakietami balistycznymi. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym nuklearnego.

10 marca przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj zminiaturyzował ładunki jądrowe by następnie instalować je na międzykontynentalnych pociskach balistycznych.

Aktywność militarna komunistycznej Korei Północnej jest źródłem coraz poważniejszych napięć w regionie. Wywołuje też niepokój sąsiednich państw.

d4gbhg3

Podziel się opinią

Share
d4gbhg3
d4gbhg3