Trwa ładowanie...
d1hnej7

PZU robi "zakupy" za podwójne stawki

Sprawę zakupu przez PZU nieruchomości za cenę dwukrotnie wyższą od jej wartości bada w Lublinie Delegatura UOP - poinformowała w czwartek rzeczniczka lubelskiego UOP Monika Swatek.

d1hnej7
d1hnej7

Lubelski Urząd Ochrony Państwa działa na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Toczy się śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez członków władz PZU SA w Warszawie.

Chodzi o brak nadzoru nad działalnością inwestycyjną oraz gruntami spółki i spowodowane w ten sposób szkody majątkowe.

Śledztwo prowadzone przez łódzką prokuraturę dotyczy różnych nieruchomości w różnych częściach kraju. Lubelska działka jest tylko jedną z nich - dodała Swatek.

PZU kupiła w Lublinie działkę przy ul. Turystycznej pod budowę Centrum Likwidacji Szkód. Według biegłego sądowego powołanego przez UOP, cena jaką PZU zapłacił za działkę była dwukrotnie wyższa od jej wartości rynkowej. Swatek odmówiła podania tej ceny oraz od kogo PZU działkę kupił.

d1hnej7

W związku z zawyżeniem ceny lubelski UOP złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Niezależnie od tego Ministerstwo Skarbu Państwa skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Mokotów zawiadomienie o działaniu na szkodę PZU prezesa jego zarządu.

Gazeta Wyborcza napisała, że zawiadomienie dotyczy czasów, gdy prezesem zarządu PZU SA był Władysław Jamroży. Ministerstwo uważa, że spółka płaciła wówczas zbyt dużo za niektóre nieruchomości.(aw)

d1hnej7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hnej7
Więcej tematów