Trwa ładowanie...
dd94a1y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Putin zachęca do inwestycji na rosyjskim Dalekim Wschodzie

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek, że Rosji zależy zarówno na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Zapowiedział, że rząd zwiększy wysiłki na rzecz rozwoju tego regionu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin zachęca do inwestycji na rosyjskim Dalekim Wschodzie
(PAP/ITAR-TASS, Fot: Metzel Mikhail)
dd94a1y

W czasie wystąpienia na Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku Putin zapewnił kraje regionu Azji i Pacyfiku, że Rosja "zorganizuje inwestorom najlepsze warunki do prowadzenia biznesu tak, aby rosyjski Daleki Wschód mógł konkurować z powodzeniem pod względem wydajności i zwrotu kapitału z wiodącymi ośrodkami biznesowymi".

Dodał, że największa firma naftowa kraju, Rosnieft, zainwestuje 1,3 bln rubli (prawie 20 mld dolarów) w projekty w tym regionie.

W rozpoczętym w czwartek forum bierze udział ponad 1,5 tys. przedstawicieli świata gospodarki, finansów i polityki z 24 krajów. W spotkaniu, którego inicjatorem był Putin i które ma na stałe wejść do kalendarza polityczno-gospodarczego Rosji, uczestniczy także około 2,5 tys. biznesmenów, finansistów i reprezentantów władz różnych szczebli z samej Rosji.

dd94a1y

W zamyśle Kremla forum we Władywostoku ma zamanifestować sukces polityki otwarcia Rosji na Wschód w obliczu ochłodzenia relacji z Zachodem.

Zobacz także: Putin obiecuje naciski na separatystów

dd94a1y

Podziel się opinią

Share

dd94a1y

dd94a1y
Więcej tematów