Trwa ładowanie...

Putin dał Nocnym Wilkom 12 milionów rubli

Motocykliści z klubu "Nocne Wilki" otrzymali kremlowski grant w wysokości 12 milionów rubli, czyli 740 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczą na stworzenie na Krymie centrum wychowania patriotycznego. Wcześniej władze Sewastopola przekazały "Nocnym Wilkom" działkę o powierzchni 267 hektarów.

Share
Putin dał Nocnym Wilkom 12 milionów rubli
d2r7zfe

Nie wszystkim przedstawicielom samozwańczego samorządu podoba się taka decyzja. Nazywa ją bezprawną między innymi szef separatystycznej rady miast Aleksiej Czałyj. Tymczasem, jak tłumaczył dziennikarzom lider "Nocnych Wilków" Aleksandr Załdostanow, w przyszłości na terenie tak zwanego centrum wychowania patriotycznego odbywać się będą: gry sportowe, koncerty, zloty motocyklistów i zajęcia z wychowania obywatelskiego.

O motocyklistach z klubu "Nocne Wilki" było głośno, gdy część z nich pojechała na Krym, aby pomagać w jego aneksji, a także wybrała się na wojnę do Donbasu. Lider klubu Aleksnadr Załdostanow wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jest zwolennikiem polityki Stalina. "Nocne Wilki" próbowały też przejechać przez Polskę w tak zwanym "Marszu na Berlin", ale zatrzymała ich nasza straż graniczna.

Zobacz także: Motocykliści zatrzymani na granicy

d2r7zfe

Podziel się opinią

Share
d2r7zfe
d2r7zfe
Więcej tematów