Trwa ładowanie...
d2qp8yo

Puszka Pawła Adamowicza nie miała dna. Zebrano prawie 16 mln zł

Ostatni dzień zbiórki pieniędzy do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza przerósł najśmielsze oczekiwania. Ponad ćwierć miliona użytkowników Facebooka wpłaciło do niej pieniądze, które teraz zostaną przekazane Fundacji WOŚP. To prawie 16 mln zł!
Share
Kwota w wirtualnej puszce Pawła Adamowicza rosła w nieprawdopodobnym tempie
Kwota w wirtualnej puszce Pawła Adamowicza rosła w nieprawdopodobnym tempieŹródło: Facebook.com
d2qp8yo

"Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" - zbiórkę pod taką nazwą zorganizowała w poprzedni poniedziałek na Facebooku jedna z gdańszczanek. Docelowa kwota 1000 zł szybko "pękła", a wydarzenie z każdym dniem zyskiwało coraz większą popularność w sieci.

"Płaczę i się śmieję na zmianę" - napisała w komentarzu pod zbiórką jej organizatorka, Patrycja Krzymińska. Jeszcze w poniedziałek rano przekazana przez internautów kwota wynosiła nieco ponad milion złotych. Później kwota zaczęła rosnąć w nieprawdopodobnym tempie.

Paweł Adamowicz wspierał WOŚP

Zbiórkę poświęcono zmarłemu tragiczne prezydentowi Gdańska. Paweł Adamowicz zginął pchnięty kilkukrotnie nożem w czasie finału WOŚP. Przez kilka poprzednich godzin - jak co roku - sam zbierał pieniądze do puszki. "Cieszył się jak dziecko, że udało mu się zebrac 5,6 tys. zł" - wspominali jego współpracownicy.

d2qp8yo

Ostatecznie licznik internetowej zbiórki zatrzymał się na 15 mln 990 tys. 711 zł, a akcję wsparło ponad ćwierć miliona internautów. Zgromadzone środki zostaną spożytkowane na potrzeby gdańskiego szpitala św. Wojciecha. Wobec tak ogromnego zainteresowania i zebranej sumy, wsparcie uzyskają także wszystkie szpitale pediatryczne na terenie woj. pomorskiego.

Zobacz także: W naszym studiu "pękło" 5 milionów! Zobacz reakcję organizatorki zbiórki

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qp8yo

Podziel się opinią

Share
d2qp8yo
d2qp8yo
Więcej tematów