Trwa ładowanie...

Puste pierwsze strony gazet. To poparcie dyrektywy o prawie autorskim

Większość polskich dzienników ukazało się w poniedziałek z pustymi pierwszymi stronami. W ten sposób wydawcy chcą zaapelować do polskich europosłów o poparcie dyrektywy UE o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

Puste pierwsze strony gazet. To poparcie dyrektywy o prawie autorskimŹródło: Facebook.com/Gazeta Wyborcza/screnn
d2v8ysc
d2v8ysc

Puste pierwsze strony zobaczymy m.in. w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Pulsie Biznesu".

"Białe, niezadrukowane strony najważniejszych polskich gazet nie ukazują się codziennie. To absolutny wyjątek, dowód, że chcemy zwrócić uwagę na sprawę szczególnej dla nas wagi. Dziś apelujemy do polskich europarlamentarzystów o solidarne poparcie w głosowaniu Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym" - napisali wydawcy w apelu.

Polska nie poprze

Zaznaczyli, że teraz twórcy - pisarze, muzycy czy filmowcy, "nie otrzymują dostatecznej kompensaty za rozpowszechnianie ich dzieł w internecie". Ich zdaniem ma to zmienić unijna dyrektywa.

d2v8ysc

Nad przyjęciem kontrowersyjnych zapisów w tym tygodniu będzie głosował Parlament Europejski. Dyrektywa wywołuje kontrowersje i jest określana mianem ACTA2, a jej przeciwnicy ostrzegają przed ograniczeniem wolności słowa w internecie.

Polska - podobnie jak Finalndia, Holandia, Luksemburg oraz Włochy - nie poparła treści porozumienia przygotowanego przez Radę UE w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kwaśniewski o zaproszeniu Putina na 80. rocznicę wybuchu II WŚ

d2v8ysc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8ysc
Więcej tematów