Trwa ładowanie...

Pudełka życia dla seniorów wielką pomocą dla ratowników i lekarzy

Pudełko z informacją o stanie zdrowia seniora i lekach, jakie przyjmuje, to wielka pomoc dla lekarza czy ratownika medycznego, który ma mu udzielić pomocy. W Poznaniu można je otrzymać bezpłatnie.

Pudełka życia dla seniorów wielką pomocą dla ratowników i lekarzyŹródło: Facebook.com/Centrumis
d4i650j

Karetka pogotowia często jest wzywana do starszej osoby, która mieszka samotnie. Z kimś, kto źle się czuje lub stracił przytomność, kontakt jest utrudniony lub niemożliwy, a w tej sytuacji lekarzowi czy ratownikowi medycznemu czasem trudno jest ustalić, co się dokładnie stało i jak może najszybciej pomóc.

Wielkim ułatwieniem dla udzielających pomocy może być pudełko życia. To niewielkie pudełko w kształcie słoika, w którym każdy senior powinien umieścić informacje o swoim stanie zdrowia.

- Ma ich dostarczyć specjalna ankieta. Składa się ona z dwóch części. Tę kluczową, medyczną, mówiącą o przebytych chorobach, operacjach, zażywanych lekach czy alergiach, wypełnia lekarz. Informacje zawarte w ankiecie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w medycznej części ankiety, niezbędny będzie również podpis lekarza rodzinnego – wyjaśnia na swojej stronie Urząd Miasta Poznania.

d4i650j

Pudełko najlepiej trzymać w lodówce, gdzie służbom medycznym najłatwiej będzie je odnaleźć. W umieszczonej w środku ankiecie można też wpisać dane osób, które należy powiadomić, jeśli trafi się do szpitala.

Pudełka życia są bezpłatne, dlatego jeśli ktoś próbuje je sprzedawać, ma się do czynienia z oszustwem. Pudełka można otrzymać w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mickiewicza 9, Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44 oraz Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

Ankiety i formularz, w które trzeba wpisać dane na temat swojego stanu zdrowia można pobrać ze strony Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Szczegółowe informacje na temat Poznańskiego Pudełka Życia można też uzyskać telefonicznie, pod numerem telefonu 61 847 21 11.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4i650j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i650j
Więcej tematów