Trwa ładowanie...
d3o8l2u

Publikacja raportu podkomisji smoleńskiej. Jest mowa o wybuchu

W raporcie podkomisji, który ma zostać opublikowany 10 kwietnia znajduje się teza o wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa. Zespół zastrzega jednocześnie, że w rocznicę katastrofy zaprezentowany zostanie jedynie "wstępny raport techniczny", który w przyszłości będzie wymagał uzupełnienia.
Share
W raporcie z 2011 r. komisja Millera stwierdziła, że przyczyną katastrofy było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania
W raporcie z 2011 r. komisja Millera stwierdziła, że przyczyną katastrofy było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania Źródło: PAP
d3o8l2u

Reporter RMF pytał rzeczniczkę, które z ustaleń o rzekomym wybuchu na pokładzie tupolewa, znajdą się w raporcie podkomisji smoleńskiej: czy eksplozja ładunku termobarycznego, czy może ostatnie ustalenia dotyące taśm wybuchowych zamontowanych w skrzydłach samolotu.

Rzeczniczka podkomisji nie chciała niczego zdradzać. Stwierdziła jedynie, że te ustalenia się nie wykluczają. - Badanie trwa. Na różnych etapach są różne ustalenia. Stąd wynika niezrozumienie pewnych kwestii przez opinię publiczną - dodała.

d3o8l2u

W odpowiedzi na pytanie reportera, co jeszcze znajdzie się w dokumencie, rzeczniczka podkomisji smoleńskiej ograniczyła się do ogólnego stwierdzenia: "wszystkie techniczne aspekty katastrofy, które do tej pory udało się ustalić i potwierdzić eksperymentami i badaniami".

10 kwietnia 2017 roku powołana w lutym 2016 r. przez Antoniego Macierewicza podkomisja smoleńska przedstawiła swoje wnioski z badania katastrofy. Według podkomisji, samolot prezydencki został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d3o8l2u

Podziel się opinią

Share
d3o8l2u
d3o8l2u
Więcej tematów