Trwa ładowanie...
d2i41rk

Pszczyna zmieni się w arystokratyczne miasto ogrodów. Daisy Days już w ten weekend

Pszczyński rynek w ten weekend dosłownie zakwitnie. Wszystko za sprawą "Daisy Days", które zmienią śląskie miasteczko w zielone ogrody. Jednak to tylko początek dobrej zabawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pszczyna zmieni się w arystokratyczne miasto ogrodów. Daisy Days już w ten weekend
(ogrodydaisy.pszczyna.pl)
d2i41rk

„Daisy Days” to trzydniowa impreza, która ma za zadanie przybliżyć historyczny charakter Pszczyny. Wystawy kwiatów, gry miejskie i rajdy konne mają pokażą arystokratyczne zwyczaje miasta.

- Najbliższe dni składają się z trzech części. Pierwsza, to gotowe ogrody pokazowe do zwiedzania zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej starówki. W 2014 roku na rynku zagościło ponad 10 000 roślin w ok. 500 odmianach, a rynek utonął w zieleni i kwiatach – poinformowali magistraccy urzędnicy.

Na drugą część składają się wydarzenia edukacyjne.

d2i41rk

- Są to m.in. pokazy, wykłady, szkolenia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami. Wśród tegorocznych gości specjalnych m.in. Grzegorz Stasiak – aktor i kabareciarz, zapalony działkowiec – słyszmy dalej.

Trzecia część to kiermasz ogrodniczy, gdzie zainspirowani wystawą odwiedzający mogą dokonać zakupów roślin i sprzętu do swoich ogrodów.

Poza botaniczną imprezą na rynku, w najbliższy weekend będzie można wziąć udział w „Nocy Duchów” – grze miejskiej oraz w konnym rajdzie w okolicy zamku.

"Daisy Dais" swoją nazwę zawdzięcza najsłynniejszej kobiecie w pszczyńskim zamku, angielskiej arystokratce Marii Teresie Oliwii Cornwallis-West, czyli księżnej Daisy von Pless.

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów