Trwa ładowanie...
d3ln06e
d3ln06e

PSL zdradzi PO na rzecz PiS?

Nie znam bardziej kochliwego ugrupowania niż PSL. Zawsze zakochuje się w tych formacjach, które uzyskują najwięcej mandatów - w ten sposób wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD) skomentował zapowiedź wicepremiera i szefa ludowców, że w wyborach chciałby, aby jego partia uzyskała 12 proc. głosów i mogła "z pozycji pewnej siły zaproponować PO i PiS wielką koalicję". Czy słowa lidera PSL to jedynie krótki przedwyborczy flirt czy poważna propozycja?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ln06e

Joanna Mucha (PO), odnosząc się do oświadczenia Piechocińskiego, przypomniała bajkę La Fontaine'a, w której ptaki walczyły ze zwierzętami. - Kiedy wygrywały ptaki, przyłączał się do nich nietoperz, a gdy zwyciężały zwierzęta - nietoperz przystawał do nich. Gdy okazało się, że ptaki zjednoczyły się ze zwierzętami, nietoperz był przekonany, że zostanie królem. Został jednak wygoniony z gromady - przypomina posłanka Platformy.

Partyjna koleżanka Muchy, Agnieszka Pomaska, przyznała, że "PSL lubi się czasem pozalecać do wszystkich". - Z drugiej strony, jak patrzymy na historię polskiej polityki, nie było jeszcze tak stabilnej koalicji. Są wybory, więc patrzę na tę działalność PSL z przymrużeniem oka. To zdecydowanie flircik, a nie propozycja małżeństwa. Oby krótki - przestrzega.

d3ln06e

A co na to PiS? Poseł Krzysztof Łapiński uważa, że słowa Piechocińskiego to zamierzone działanie przedwyborczej kampanii. - Prezes PSL walczy o dobry wynik swojego ugrupowania. Wrzuca takie żarty, które niewiele mają wspólnego z realiami politycznymi, ale jest o nich głośno. Janusz Piechociński był we wtorek w niemal wszystkich serwisach informacyjnych, więc pewnie swój mały sukcesik osiągnął - stwierdził Łapiński.

Posłowie PSL uspokajają, że nie planują zmiany koalicjanta. - PiS proponował nam swego czasu koalicję, ale nasze wizje państwa były sprzeczne, dlatego żeśmy się nie dogadali. Minęło 10 lat, ale myśmy się nie zmienili - zastrzega Stanisław Żelichowski.

d3ln06e

Podziel się opinią

Share
d3ln06e
d3ln06e
Więcej tematów