Trwa ładowanie...
Polityka
poparcie
31-07-2012 13:56

PSL chce zakazać mediom publikacji sondaży wyborczych

PSL chce zakazać mediom publikacji sondaży wyborczych na dwa tygodnie przed wszystkimi wyborami. Pomysł rozdrażnił koalicyjną Platformę Obywatelską - podaje tygodnik "Polityka" na swoich stronach internetowych.

PSL chce zakazać mediom publikacji sondaży wyborczychŹródło: Jupiterimages
d11ad5s
d11ad5s

Początkowo zakaz miał obowiązywać przez cały okres oficjalnej kampanii wyborczej, ostateczna wersja zawiera jednak zakaz dwutygodniowy, Jak mówił Eugeniusz Kłopotek, który będzie reprezentował klub w pracach nad projektem, PSL ma nadzieję, że skrócenie zakazu przekona koalicjanta do tego pomysłu.

Ludowcy chcą, by zakaz publikacji sondaży dotyczył wyborów wyborach parlamentarnych (krajowych i do Parlamentu Europejskiego), na prezydenta oraz samorządowych.

PSL tłumaczy, że zakaz "zapewni wyborcom spokój i pełną swobodę w podjęciu ostatecznej decyzji wyborczej". Zarzuca także pracowniom badawczym, że sondaże bardzo często przeprowadzane są nierzetelnie i nieprofesjonalnie, co "odbija się na ich wynikach i doprowadza do tego, że często są zmanipulowane i nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu stosunków społecznych."

Szef klubu PO Rafał Grupiński rozwiewa jednak nadzieje PSL na wejście projektu w życie. - Nawet jeśli znajdą koalicję, by ustawa przeszła przez sejm, to nie sądzę, aby prezydent złożył pod nią swój podpis - przewiduje.

d11ad5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ad5s
Więcej tematów