Trwa ładowanie...
d2wea1w

Przywódcy krajów "formatu normandzkiego" spotkają się w Paryżu

Przywódcy krajów "formatu normandzkiego" (Rosja, Ukraina, Francja i Niemcy) spotkają się 2 października w Paryżu aby omówić sytuację na wschodzie Ukrainy i wysiłki zmierzające do rozwiązania konfliktu - poinformowano w środę w stolicach tych krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przywódcy krajów "formatu normandzkiego" spotkają się w Paryżu
(PAP/EPA, Fot: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL)
d2wea1w

Prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande uzgodnili ponadto podczas rozmowy telefonicznej, że w ramach wielostronnych konsultacji 12 września w Berlinie odbędzie się spotkanie na szczeblu szefów dyplomacji państw "normandzkiej czwórki".

Według służby prasowej Kremla, przywódcy podkreślili konieczność konsekwentnego przestrzegania porozumień z Mińska. Putin zaakcentował konieczność "bezpośredniego dialogu" między rządem w Kijowie i przedstawicielami separatystów z Donbasu oraz reformy konstytucyjnej na Ukrainie uwzględniającej "specjalny status" tego rejonu.

Komunikat służby prasowej Kremla stwierdza, że przywódcy "normandzkiej czwórki" odnotowali z zadowoleniem utrzymywanie się reżimu przerwania ognia na południowym wschodzie Ukrainy. Podkreślono, że dalszej deeskalacji napięcia sprzyjałoby wycofanie z linii rozejmowej ciężkiego sprzętu bojowego, w tym moździerzy i artylerii.

d2wea1w

Zobacz także: Zamieszki przed parlamentem Ukrainy w Kijowie. Są ranni i zabici

d2wea1w

Podziel się opinią

Share
d2wea1w
d2wea1w
Więcej tematów