Trwa ładowanie...
dcigg2h

Przymierze Prawicy inauguruje działalność

Od prezentacji liderów Przymierza Prawicy
rozpoczęła się w sobotę w Warszawie konwencja inaugurująca
działalność tego ugrupowania.

Share
dcigg2h

Do zespołu politycznego należą: Kazimierz Ujazdowski, który został przewodniczącym, Mariusz Kamiński, Kazimierz Marcinkiewicz, Stefan Niesiołowski, Marian Piłka, Mirosław Styczeń oraz Wiesław Walendziak.

Przymierze Prawicy powstaje po to, by przerwać czarny scenariusz i sformować prawicę na miarę marzeń - powiedział przewodniczący PP Kazimierz Ujazdowski.

Podkreślił, że Przymierze jest partią wyboru ideowego, łączącą najbardziej twórcze tradycje polskiej prawicy - chrześcijańsko-narodową, konserwatywną i antykomunistyczną, reprezentowaną przez środowisko Ligi Republikańskiej.

Zjednoczenie na wspólnej liście, odnowa etyczna i stawianie wysokich wymogów etycznych kandydatom na listy oraz wyrazisty program obejmujący m.in. zaostrzenie prawa karnego i promocję praw rodziny - to zdaniem Ujazdowskiego warunki, które prawica musi spełnić, by po wyborach nie stać się ugrupowaniem małej gomułkowskiej stabilizacji, tęskniącym za radami nadzorczymi.

Powstanie Przymierza Prawicy ogłoszono 26 marca. Utworzyli je byli działacze SKL, ZChN oraz przedstawiciele Ligi Republikańskiej. Na poniedziałek liderzy PP zapowiadają złożenie wniosku o rejestrację partii, a na przełom maja i czerwca - kongres.(mon)

dcigg2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcigg2h
Więcej tematów