Trwa ładowanie...
pogoda

Przyjdą upały, ale musimy jeszcze poczekać

Wszyscy chcemy prawdziwie letnią pogodę. Ta czeka nas już za kilka dni. Idą naprawdę upalne dni. Jednak wcześniej będzie nieco pochmurnie, a lokalnie mogą występować burze.

Share
Przyjdą upały, ale musimy jeszcze poczekać
Źródło: freeimages.com
d2yrd00

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-zachodnia oraz Islandia znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii. W ciągu dnia chłodny front atmosferyczny przemieści się z północy na południowy wschód kraju. Za nim napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie i od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

d2yrd00

Poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami niewielkie przelotne opady deszczu, w południowej części kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie do 22 st. w centrum i do 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8 st. do 13 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny, na północy Polski słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni.

Tak będzie we wtorek

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach południowych i w górach (Sudetach i Karpatach) wzrastająca do dużego z przelotnymi opadami deszczu i możliwością wystąpienia burz. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. nad morzem i północnym wschodzie, od 25 st. do 27 st. w centrum do 30 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby zmienny, na zachodzie przechodzący w słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Jak w Warszawie?

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a wieczorem z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st.

d2yrd00

Wiatr słaby, zmienny.

Nadchodzi fala ciepła

W kolejnych dniach ma być za to znacznie cieplej. Jak informuje w autorskiej prognozie pogody Tomasz Wasilewski z TVN Meteo w połowie tygodnia ma być już około 33-34 stopni. Najgoręcej będzie w centrum kraju, a także na południu i na wschodzie Polski.

Później temperatura spadnie do 20-25 stopni.

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl

d2yrd00

Podziel się opinią

Share
d2yrd00
d2yrd00
Więcej tematów