Trwa ładowanie...
d3sr0lj

Przygotuj się na utrudnienia. Blokady dróg na Dolnym Śląsku

Dziś na drogach Dolnego Śląska kierowcy będą musieli przygotować się na spore utrudnienia. Od godziny 10.00 trwa protest przewoźników na drodze krajowej nr 30, a po południu rozpocznie się blokada krajowej "ósemki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotuj się na utrudnienia. Blokady dróg na Dolnym Śląsku
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3sr0lj

Kierowcy, którzy dziś planują podróżować drogami Dolnego Śląska, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystko z powodu protestów, jakie są organizowane na drogach krajowych na terenie województwa dolnośląskiego.

O godzinie 10.00 na DK 30 rozpoczął się protest przewoźników. Od węzła Zgorzelec (zjazdu z A4 na „trzydziestkę”) do ronda Solidarności w Zgorzelcu poruszać się będzie bardzo wolno kolumna ponad 40 samochodów ciężarowych. Utrudnienia mają objąć również położony na północny wschód od Zgorzelca węzeł Godziszów. Protestujący sprzeciwiają się eliminowaniu polskich przewoźników z rynku europejskiego poprzez, ich zdaniem, niezgodne z prawem działania władz niemieckich, nierespektowaniu zasad uczciwej konkurencji przez Rosję oraz bierności rządu polskiego, który w opinii przewoźników nie chroni ich interesu.

Przewoźnicy protestują dziś w ponad 20 punktach na terenie całego kraju.

d3sr0lj

- Należy się spodziewać utrudnień w okolicach Zgorzelca, jednak policja na bieżąco monitoruje sytuację i w razie potrzeby będzie wyznaczać objazdy – mówi WP st. asp. Ewa Wojteczek z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Protest przewoźników ma potrwać do godziny 18.00.

Popołudniu kierowcy muszą się za to przygotować na utrudnienia na krajowej „ósemce”. Dziś rozpoczynają się bowiem tygodniowe protesty w sprawie budowy S8 na odcinku Wrocław-granica państwa. O sprawie tej już pisaliśmy.

Poniedziałkowy protest na DK8 odbędzie się w Kobierzycach (pow. wrocławski). Prawdopodobnie będzie on prowadzony podobnie jak blokada w grudniu 2014 r. – protestujący co pewien czas będą przepuszczać na kilka minut stojące w korku pojazdy. Blokada potrwa od 14.30 do 17.00.

d3sr0lj

- Nie zaplanowaliśmy objazdów, ponieważ organizatorzy nie skontaktowali się uprzednio z Dyrekcją. O kierowaniu na objazdy będzie decydować obecna w miejscu protestu policja, jednak należy zwrócić uwagę, że w pobliżu Kobierzyc DK8 jest jedyną droga krajową, a drogi wojewódzkie i powiatowe nie są przystosowane do tak dużego ruchu – mówi Wirtualnej Polsce Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jutro blokada „ósemki” odbędzie się w Boguszynie, w środę – w Bardzie Śląskim, w czwartek – w Dusznikach-Zdroju, a w piątek – w Ząbkowicach Śląskich. Protesty prowadzone będą w godzinach popołudniowych.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3sr0lj

Podziel się opinią

Share
d3sr0lj
d3sr0lj
Więcej tematów