Trwa ładowanie...
d1tpdq7

Przy Urzędzie Miasta powstało nowe biuro. Wrocław stawia na trzeci sektor

Wrocław stawia na tzw. trzeci sektor i projekty obywatelskie. Przy Urzędzie Miejskim powstało właśnie nowe biuro do spraw partycypacji, które zajmie się budżetem obywatelskim, organizacjami pozarządowymi oraz konsultacjami społecznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przy Urzędzie Miasta powstało nowe biuro. Wrocław stawia na trzeci sektor
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d1tpdq7

W ostatnim czasie we Wrocławiu coraz więcej mówi się o konsultacjach społecznych, coraz bardziej widoczne są organizacje pozarządowe, zrzeszające miejskich aktywistów, coraz większe znaczenie ma także Wrocławski Budżet Obywatelski, do którego liczba zgłoszonych wniosek rokrocznie rośnie. Ratusz w odpowiedzi na te ruchy społeczne i obywatelskie zdecydował o utworzeniu nowego biura – biura ds. partycypacji.

Nowe biuro będzie stanowić połączenie dwóch istniejących już komórek w UM – biura ds. współpracy z organizacjami oraz zespołu ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego czele stanie Bartłomiej Świerczewski.

- Konsultacje w sprawie kamienicy na Wyspie Słodowej pokazały, że mieszkańcy chcą uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta. Będziemy wsłuchiwać się w głosy wrocławian i rozmawiać o koniecznych zmianach - mówi Świerczewski. Biuro ds. partycypacji zajmie się także m.in. przygotowywaniem społecznych konsultacji.

d1tpdq7

Istotnym tematem prac nowego biura będzie Wrocławski Budżet Obywatelski. Już planowane są pewne zmiany w jego kształcie. Jedną z takich innowacji miałoby być wprowadzenie systemu małych grantów, które mieszkańcy otrzymywaliby na samodzielne wykonanie pewnych drobnych działań w ich najbliższym otoczeniu.

Proponowane jest także podzielenie miasta na obszary, dzieki czemu mniejsze osiedla będą również miały szanse na realizację projektów w ramach WBO. Na każdy z obszarów przydzielona byłaby określona suma pieniędzy. Ten projekt jest na razie w fazie opracowywania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1tpdq7

Podziel się opinią

Share

d1tpdq7

d1tpdq7
d1tpdq7
Więcej tematów