Trwa ładowanie...
d1wmvhf

Przez 24h będą pisać listy w obronie praw człowieka

W sobotnie południe startuje Maraton Pisania Listów Amnesty International. Przez 24 godziny ochotnicy będą pisali listy w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały naruszone. Akcja będzie odbywała się w ponad 130 polskich miastach.

d1wmvhf
d1wmvhf

Gościem specjalnym warszawskiej edycji maratonu będzie Joaquin Jose Martinez (czyt. Hoakin Hose Martinez) z Hiszpanii. Martinez został uniewinniony po niesłusznym skazaniu na karę śmierci w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu jest aktywistą na rzecz zniesienia kary śmierci na świecie. Organizatorzy liczą, że w tym roku ochotnicy napiszą około 50 tysięcy listów, o 10 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym.

Jednym z zeszłorocznych sukcesów Maratonu Pisania Listów była między innymi sprawa 19-letniej mieszkanki Arabii Saudyjskiej. Została ona zgwałcona, a lokalny sąd skazał ją za "przebywanie z obcymi mężczyznami". Dzięki akcji Amnesty International, udało się doprowadzić do jej ułaskawienia.

Według przedstawicieli Amnesty, pisanie listów to jeden z najskuteczniejszych sposobów upominania się o prawa człowieka. Maraton wymyśliło w 2001 roku warszawskie środowisko tej organizacji.

Dziś i jutro będzie można pomóc między innymi studentce z Konga, która za udział w kampanii wyborczej opozycji została zgwałcona przez policjantów czy dwóm siedemnastoletnim Palestynkom, które są więzione bez wyroku.

d1wmvhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wmvhf
Więcej tematów