Trwa ładowanie...

Przewoziła dziecko na... półce pod tylną szybą

To skrajna nieodpowiedzialność - tak policjanci z Kalisza komentują zachowanie kobiety, która w zaskakujący sposób przewoziła autem 3-letnie dziecko. Maluch, zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą fiata seicento.

Share
Przewoziła dziecko na... półce pod tylną szybą
Źródło: KWP Poznań
d3094ao

Drogówkę zaalarmował kierowca, który jechał za 42-latką al. Wojska Polskiego. To on zrobił też zdjęcie, które teraz - ku przestrodze - publikuje policja. Funkcjonariusze mówią, że takie lekkomyślne zachowanie, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym autem, mogłoby zakończyć się tragicznie. Dziecko leżące między zagłówkami od tylnej kanapy auta i szybą miałoby małe szanse na przeżycie.

- Kobiecie zatrzymaliśmy już prawo jazdy. Niebawem stanie przed sądem, który zdecyduje o karze. Może to być utrata prawa jazdy na dłuższy czas i grzywna - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji. Dodaje, że 42-latka odpowie za "rażące i umyślne naruszenie przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia oraz życia innych osób".

Zobacz również: Potrąciła 8-latka i nawet się nie zatrzymała. Szuka jej policja

d3094ao

Podziel się opinią

Share
d3094ao
d3094ao
Więcej tematów