Trwa ładowanie...
d4de985
IAR

Przewodniczący świętokrzyskiej PO podał się do dymisji

Konstanty Miodowicz do końca sierpnia będzie pełnił funkcję przewodniczącego świętokrzyskiej PO.
Share
d4de985

Miodowicz wyjaśnił, że mimo podania się wcześniej do dymisji, na prośbę sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, zawiesił ustąpienie z funkcji przewodniczącego. Teraz oświadczył, że obecnej decyzji o ustąpieniu z końcem sierpnia nic już nie zmieni.

Zarząd świętokrzyskiej Platformy, na sobotnim posiedzeniu, wyraził wobec Miodowicza wotum nieufności i zwołał na 7 września nadzwyczajny zjazd, podczas którego ma zostać wybrany nowy przewodniczący.

Konstanty Miodowicz uznał decyzję świętokrzyskiego zarządu PO za śmieszną. Zarzucił zarządowi, że są grupą osób, które bardziej dbają o własny interes, także finansowy,niż o interes partii.

d4de985

Według Konstantego Miodowicza decyzja zarządu, może być nielegalna, została bowiem podjęta po zakończeniu oficjalnego posiedzenia i nie była umieszczona w jego programie.

Konstanty Miodowicz oświadczył na antenie Polskiego Radia Kielce, że nie będzie ponownie ubiegać się o wybór na przewodniczącego. Powiedział, że zamierza jako zwykły członek PO reformować struktury świętokrzyskiej Platformy, gdyż wymaga ona odnowy.

d4de985

Podziel się opinią

Share
d4de985
d4de985
Więcej tematów