Trwa ładowanie...

Przewodniczący PKW: wstępne wyniki będą ogłoszone w poniedziałek

Już w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza powinna podać wstępne wyniki wyborów. Poinformował o tym w radiowej Trójce przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.
Jak wyjaśnił, w poniedziałek wieczorem będzie prawdopodobnie wiadomo, które partie wejdą do Sejmu. We wtorek powinien być znany podział mandatów.

Share
Przewodniczący PKW: wstępne wyniki będą ogłoszone w poniedziałek
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1yhwl4

Wojciech Hermeliński wyraził też nadzieję, że wyborcom nie sprawi kłopotu sama procedura głosowania. Każdy otrzyma książeczkę, w której na pierwszej stronie jest informacja, w jaki sposób głosować, na drugiej jest spis treści, a dalej są kartki z listami wyborczymi. By głos był ważny - stawiamy znak "x " tylko przy jednym wybranym nazwisku z całej książeczki.

Głosowanie w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze czynne będą od 7.00 do 21.00.

d1yhwl4

Od północy w piątek do zakończenia głosowania w niedzielę będzie obowiązywała cisza wyborcza.

Jednak przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński zapowiada, że Polska będzie rezygnować z takiego rozwiązania. Obecnie dużą rolę odgrywa internet, który nie milczy w czasie ciszy wyborczej w przeciwieństwie do radia, telewizji i prasy. Po wyborach 25 października PKW postara się rozpocząć dyskusję nad tą kwestią.

d1yhwl4

Podziel się opinią

Share
d1yhwl4
d1yhwl4
Więcej tematów