Trwa ładowanie...

Prześlij swoje wspomnienia o Dolnym Śląsku i zostań współautorem książki

Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza zachęca mieszkańców Dolnego Śląska do dzielenia się wspomnieniami o regionie. Posłużą one do stworzenia literackiego pamiętnika.

Share
Prześlij swoje wspomnienia o Dolnym Śląsku i zostań współautorem książki
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d24gbiw

W marcu 2015 r. nakładem Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza ukazała się książka "Wrocław. Pamiętam, że...", stanowiąca zbiór wspomnień o stolicy Dolnego Śląska. Znalazły się w niej spostrzeżenia ponad 200 osób, dotyczące czasów po 1945 r. Jak podkreślają organizatorzy projektu, publikacja stanowi luźny zbiór wspomnień, składający się z kilkuset fraz rozpoczynających się od słów "pamiętam, że".

Po sporym zainteresowaniu książką, twórcy projektu postanowili pójść o krok dalej - zebrać wspomnienia dotyczące całego Dolnego Śląska.

- Przedsięwzięcie polega na zbieraniu wspomnień związanych z poszczególnymi miastami, miejscami, krajobrazami czy wydarzeniami, które miały miejsce w regionie. Zebrane wspomnienia będą poddane selekcji i zostaną zredagowane, a otrzymany w ten sposób materiał stworzy unikalny zbiorowy pamiętnik Dolnego Śląska, w postaci 32. numeru Magazynu Materiałów Literackich "Cegła" - mówią organizatorzy.

d24gbiw

Swoje wspomnienia może przedstawić każdy. Na stronie internetowej dolnoslaskosc.pl dostępny jest formularz, dzięki któremu można przedstawić maksymalnie trzy krótkie (do 200 znaków) propozycje takich wspomnień dotyczących którejkolwiek z miejscowości regionu. Należy jednak pamiętać, by rozpoczynały się one od frazy "pamiętam, że". Ponadto propozycje można dostarczyć osobiście do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety lub przesłać listownie na jej adres przy ul. Przejście Garncarskie 2.

Wspomnienia można przesyłać do 15 czerwca 2015 r.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24gbiw

Podziel się opinią

Share
d24gbiw
d24gbiw
Więcej tematów