Trwa ładowanie...
d1u6yo2
Przepychanki przed Sejmem. Starli się zwolennicy i przeciwnicy zmian w TK
x-news/TVN 24

Przepychanki przed Sejmem. Starli się zwolennicy i przeciwnicy zmian w TK

Przed Sejmem zebrały się dwie grupy protestujących - zwolennicy i przeciwnicy zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Podczas protestu miała miejsce krótka szarpanina między kilkoma osobami z obu grup. Interweniowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u6yo2

"Demokracji nie oddamy" - skandują przeciwnicy zmian. Zwolennicy - zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum ws. rozwiązania Trybunału.

W Sejmie trwa głosowanie nad wyborem pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kandydatów zgłosił tylko klub PiS. W tym czasie przed Sejmem zebrały się dwie grupy zwolenników i przeciwników zmian w Trybunale Konstytucyjnym. - Protestujemy przeciw zawłaszczaniu państwa i prawa przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego - mówiła Ewa Stankiewicz, zwolenniczka zmian w TK.

d1u6yo2

Grupa kilkudziesięciu osób popierająca te zmiany skandowała: "Zamachowcy! Zamachowcy!", "Precz z komuną", "Polska racja stanu". Apelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum ws. rozwiązania Trybunału.

Z kolei jeden ze współorganizatorów protestu przeciwników zmian w TK, Jakub Górnicki ze stowarzyszenia e-Państwo mówił, że obecna władza odbiera głos nie tylko opozycji, ale również obywatelom. - My jesteśmy tu dzisiaj, aby powiedzieć, że taki tryb pracy Sejmu nie jest dobry. Chcielibyśmy, aby był znacznie dłuższy czas dla opozycji i obywateli przy pracach nad ustawami czy też uchwałami - powiedział.

Przeciwnicy zmian w TK skandowali: "Państwo prawa, nie prezesa" oraz "Demokracji nie oddamy".

Podczas protestu miała miejsce krótka szarpanina między kilkoma osobami z obu grup. Doszło do niej, gdy jeden ze zwolenników zmian w Trybunale chciał odebrać transparent osobie z przeciwnej grupy. Szarpiących się rozdzieliła policja.

d1u6yo2

Podziel się opinią

Share
d1u6yo2
d1u6yo2