Trwa ładowanie...
d4i650j

Przemytnicy z Kosowa skazani na 66 lat więzienia

Sąd w Kosowie skazał łącznie na 66 lat więzienia siedmioosobową szajkę przemytników ludzi za spowodowanie śmierci 15 osób w czasie przerzucania grupy nielegalnych kosowskich emigrantów na Węgry - podała 17 czerwca misja unijna w Kosowie.

d4i650j

Do tragedii doszło, gdy licząca siedmiu członków grupa przestępcza przeprawiała w październiku 2009 roku łodzią przez rzekę Cisę 18 lub 19 mieszkańców Kosowa, którzy za opłatą chcieli przedostać się nielegalnie z Serbii na Węgry.

Łódź poszła na dno, a co najmniej piętnaście osób, w tym dziewięcioro dzieci, utonęło.

Kosowski Albańczyk zatrzymany na Węgrzech po tym wypadku zeznał, że zdołał uratować dwoje swych dzieci, ale jego żona utonęła.

- Skazani to zorganizowana grupa przestępcza, która oferowała kandydatom na nielegalnych emigrantów przerzucenie do Unii Europejskiej i innych krajów Europy, ciągnąc z tego nielegalne zyski - poinformował Eulex w ogłoszonym w piątek komunikacie.

Sześć innych osób podejrzanych o współodpowiedzialność za śmierć nielegalnych emigrantów aresztowano w Serbii w marcu tego roku.

Misja Eulex, licząca około 3 000 osób, spełnia w Kosowie zadania związane z umacnianiem przestrzegania porządku prawnego, wspomaganiem lokalnej policji i służby celnej oraz ich szkoleniem. Sprawuje także ważne funkcje w zakresie wymiaru sprawiedliwości.

d4i650j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i650j
Więcej tematów