Trwa ładowanie...
d49xhat

Przemyt bursztynu i papierosów przez zieloną granicę. Straż Graniczna zatrzymała Ukraińców

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 100 kg bursztynu i kilku tysięcy paczek papierosów. Ukraińcy chcieli je przemycić przez zieloną granicę do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż graniczna udaremnił przemyt bursztynu i papierosów przez granicę z Ukrainą
Straż graniczna udaremnił przemyt bursztynu i papierosów przez granicę z Ukrainą (straż graniczna, Fot: Nadburzański Oddział SG)
d49xhat

Do zatrzymania Ukraińców doszło w pobliżu miejscowości Prehoryłe, w powiecie hrubieszowskim. Jak podała Straż Graniczna, obydwaj mężczyźni byli zaskoczeni.

- Przemytnicy przenosili znad rzeki Bug owinięte w folię pakunki. Podczas kontroli okazało się, że w pudłach cudzoziemcy przetransportowali na polski brzeg rzeki ponad 103 kg bursztynu oraz 4 tys. paczek papierosów z ukraińskim znakami akcyzy - relacjonowali strażnicy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

d49xhat

Według ich wyliczeń, wartość bursztynu to 206 tys. zł, a papierosów - ponad 56 tys. zł. Zatrzymani przemytnicy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Obaj są już w rękach ukraińskich służb granicznych.

Źródło: Straż Graniczna

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Duda krytykuje polskich sędziów. Kosiniak-Kamysz: to krzyk bezsilności

d49xhat

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów